Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 25.07.2024 00:19, jste 21077714. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Tradiční silvestrovské střílení

Foto - Poslední den v roce je příležitosti pro milovníky sportovní střelby sejít se na střelnici, zastřílet si a následně posedět a pobavit se o střelbách, myslivosti a mnohdy i o politickém dění.

Tradiční silvestrovské střílení

Písečná – 31. prosince se na střelnici v Písečné uskutečnil již 6. ročník sportovních střeleb „Silvestr 2023“. Celkem devatenáct účastníků soutěžilo ve střelbě brokem na asfaltové holuby vypouštěné z vysoké věže. Pro letošní rok byla možnost využít tří opravných položek, z nichž se hodnotila ta s nejlepším výsledkem. Pro laiky - střílelo se z brokovnice a každý měl k dispozici dvacet terčů.

Střelby zahájil Gabriel Terkovič. Zdůraznil bezpečnost při soutěži a při manipulaci se zbraněmi. Představil také rozhodčí, jimiž byli František Červenka a Jiří Žilka. Jejich úkolem bylo vypouštět, na zavolání střelce, asfaltové terče, hodnotit úspěšnost (zásahy) střelby a zapisovat dosažené výsledky.

A jak střelby dopadly? Na prvém místě se umístil Vratislav Škripek s dvaceti zásahy (3 opravné položky), druhé místo obsadil Patrik Menzner s osmnácti zásahy (2 opravné položky) a třetí místo pak Gabriel Terkovič s 17,1 zásahy (3 opravné položky). Výsledky těchto střeleb se započítávají do soutěže „Seriál střeleb 2023“ na střelnicích Písečná a Javorník.

Sportovně střelecký klub „Pod Špičákem“ v Písečné tak i v posledním dni roku 2023 nezklamal své příznivce organizací této soutěže. Ti věří, že se velmi oblíbené soutěže ve střelbě budou opakovat nejen v roce 2024, ale i v letech následujících.

Na snímku vedoucí soutěže Gabriel Terkovič (vpravo) s rozhodčími. FOTO (JL)


JL, kategorie: Sport, týden: 01, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.