Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 08.12.2022 17:16, jste 17582092. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda

V pátek 21. 10. a v pondělí 24. 10. se na ZŠ Javorník uskutečnila čtyři školní kola matematické soutěže Pythagoriáda pro žáky 6. – 9. ročníků, kdy žáci každého ročníku soutěží pouze mezi sebou.

Javorník - Všichni soutěžící řešili během šedesáti minut 15 úloh bez použití kalkulačky. Za každou správně vyřešenou úlohu získali jeden bod. Úspěšnými řešiteli se stali žáci, kteří dosáhli devíti a více bodů a tito budou naši školu reprezentovat v okresním kole, které se bude konat 22. listopadu na Gymnáziu v Jeseníku. V šestých ročnících se zúčastnilo 22 žáků, úspěšnými řešiteli jsou Jonáš Širůčka a Jurica Jurić ze 6. B. V sedmých třídách soutěžilo 15 žáků, nikdo však nepostoupil. Osmáků soutěžilo 13, do okresního kola postupují Andreas Bulguris a Nela Losmanová, oba z 8. B. V devátém ročníku máme jedinou postupující, a to Julii Luchian z 9. A, deváťáků soutěžilo 13 žáků. Vítězům srdečně gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole. Všem zúčastněným přejeme, ať jejich zájem o matematiku, královnu věd, přetrvává i nadále. Poděkování patří učitelům Aleně Hořavové za přípravu a koordinaci školních kol a realizaci soutěže v osmých a devátých ročnících a Petrovi Nietschemu za realizaci školního kola s žáky sedmého ročníku. Zápis o soutěži a realizaci kola v šestých ročnících provedla p. uč. Magdalena Nemeškalová. (MN)


MN, kategorie: Zpravodajství, číslo: 45, ročník: 32, rok: 2022, zobrazení: 373

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 32, Číslo: 48
Ženy Gamaspolu převálcovaly Baník i Slavii Praha - 3x
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Den dětí v Javorníku proběhl tentokrát ve sportovním stylu - 6305x
Jeseničtí karatisté se na mistrovství Evropy neztratili - 5550x
Běh pro válečné veterány - 5526x
Úctyhodný věk a dobrý skutek - 5229x
Trochu jiná škola - 5105x
Nejčtenější články
STATISTIKA, KTERÁ NEPOTĚŠÍ - 6345x
"Chtěl bych se dožít toho, že ve Strakovce bude sedět česká vláda, která bude myslet na české lidi," řekl v Klubu Plíživá Kontra Ivan Vyskočil - 4912x
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.