Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 08.12.2022 16:48, jste 17582038. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Den bezpečnosti v Jeseníku

Páteční den 9. září se zcela vymykal poklidným dnům v Jeseníku. Přes celé město proudily davy studentů a žáků škol, prakticky z celého okresu s jedním cílem, kterým byl areál u ředitelství ÚO PČR v Jeseníku.

Jeseník – Navštívit toto místo bylo svátkem všech, zejména kluků. Konal se zde již jedenáctý ročník Dne bezpečnosti. Bylo se na co dívat a také co obdivovat. Představili se zde policisté, hasiči a záchranáři patřící pod Integrovaný záchranný systém. Diváci se mohli podívat do zákulisí vojákům, celníkům, městským strážníkům, horským a speleologickým záchranářům. Ti všichni měli v prostoru vystavenou svoji techniku a informační stánky. A aby nebyl soupis toho, co mohli diváci vidět, malý, byli zde zástupci Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra, Sdružení cestovního ruchu Jeseníky a taky zástupci BESIPU. Navíc běžel průběžně akční program jednotlivých složek IZS, v němž mohli všichni zhlédnout zadržení nebezpečného pachatele, řešení dopravní nehody, výcvik psů, ukázku AČR Hranice, hašení požáru v domácnosti, ukázku z činnosti celního úřadu pro Ol. kraj a jiné. Občerstvení pro návštěvníky zajišťovala ve svých stáncích Střední škola gastronomie, farmářství a služeb Jeseník. Den bezpečnosti zahájila přivítáním hostů a všech přítomných Tereza Neubauerová. Mezi hosty byli Miroslav Adámek, senátor za Šumpersko a Jesenicko, Petr Tománek, náměstek krajského ředitele policie pro vnější službu, Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje, Mgr. Zdenka Blišťanová, starostka města Jeseník, Jan Pastucha, ředitel územního odboru Hasičského záchranného sboru Jeseník, Richard Keclík, ředitel Celního úřadu pro Olomoucký kraj, Mgr. Martin Novotný, ředitel Městské policie v Jeseníku, Ing. Kateřina Tomášková, zástupce PLL, a.s. Jeseník a také kolegové z Polska z Krajského ředitelství policie v Opole, Okresního ředitelství policie v Nyse, v Glubczycích, v Klodzku a v Zabkowicích Slaskiech. Zdravici ke Dni bezpečnosti pronesli Miroslav Adámek, Petr Tománek, Zdeňka Blišťanová, zástupce polských kolegů a Ivan Petrišče, nový vedoucí ÚO PČR Jeseník. Neopominutelné vystoupení měla Kateřina Tomášková, v němž představila zatímní výsledek finanční sbírky pro devítiletou Markétku Hrabalíkovou, která trpí juvenilní idiopatickou artritidou což je chronické onemocnění s přetrvávajícím zánětem kloubů. Zatímní výsledek proto, že v průběhu dne mohli všichni účastníci jakýmkoliv obnosem tuto částku navýšit. Mezi hlavními dárci byli Vojenská lázeňská léčebna, policisté a občanští zaměstnanci PČR Jeseník, Priessnitzovy léčebné lázně, a.s., zaměstnanci a klienti PLL, město Jeseník, Střední škola gastronomie, farmářství a služeb Jeseník, Unistav stavby, s.v.o., Miroslav Adámek, Hasičský záchranný sbor Jeseník a Střední průmyslová škola Jeseník. Vybrané prostředky budou sloužit na úhradu nákladů na léčebnou rehabilitační lázeňskou péči, léčebné pomůcky, vyšetření a další léčbu. Závěrem nejde jinak než poděkovat všem organizátorům akce, aktivním účastníkům předváděček, hostům za účast a dárcům finančních prostředků pro Markétku Hrabalíkovou a samozřejmě také všem účastníkům akce, zejména učitelům a doprovodům žáků základních škol. (JL)


JL, kategorie: Zpravodajství, číslo: 36, ročník: 32, rok: 2022, zobrazení: 639

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 32, Číslo: 48
Ženy Gamaspolu převálcovaly Baník i Slavii Praha - 1x
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Den dětí v Javorníku proběhl tentokrát ve sportovním stylu - 6305x
Jeseničtí karatisté se na mistrovství Evropy neztratili - 5550x
Běh pro válečné veterány - 5525x
Úctyhodný věk a dobrý skutek - 5229x
Trochu jiná škola - 5104x
Nejčtenější články
STATISTIKA, KTERÁ NEPOTĚŠÍ - 6344x
"Chtěl bych se dožít toho, že ve Strakovce bude sedět česká vláda, která bude myslet na české lidi," řekl v Klubu Plíživá Kontra Ivan Vyskočil - 4912x
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.