Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 08.12.2022 17:08, jste 17582038. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

PŘEKVAPENÍ VE VIDNAVĚ

Černá Voda senzačně padla na půdě outsidera. Supíkovice loupily ve Staré Červené Vodě. Vápenná zlomila Velké Kunětice až ve druhé půli.

Okres - Okresní přebor fotbalistů odstartoval o víkendu pouze čtyřmi zápasy, neboť největší tahák úvodního kola mezi Bělou p. Pradědem a Javorníkem byl odložen na 9. září. Volno určil los Lipové, která si poprvé zahraje až za týden v Supíkovicích. Hned na úvod ročníku se zrodilo několik překvapivých výsledků. Největší bomba vybuchla ve Vidnavě, kde loni do posledního kola o postup do kraje bojující Černá Voda, senzačně podlehla domácím. V utkání bohatém na branky se ukázalo, že Kameník bude po odchodu řady opor potřebovat nějaký čas, aby se noví hráči sehráli. Nadšeně bojující domácí favorizovaným hostím zle zatápěli a dokázali trestat okénka v jejich defenzívě. Po devadesáti minutách tak na ukazateli skóre svítil stav 4:4 a došlo na pokutové kopy. V nich se štěstí přiklonilo na stranu Vidnavy a utkání tak pro Kameník skončilo studenou sprchou. Také ze sousední Staré Červené Vody si body odvezli hosté. Supíkovice sice nemohly využít služeb kanonýra Jaroslava Lučana, jenž nechtěl nastoupit proti klubu, s níž spojil velkou část své sportovní kariéry, ale zastoupili ho další zkušení hráči. Základ k vítězství černého koně soutěže položil už ve třetí minutě Bota, který proměnil nařízený pokutový kop. Domácí Sokol v úvodu druhé půle sice vyrovnal, ovšem další veterán v dresu hostí – Libor Šťastný – opět strhl vedení na stranu Supíkovic a zajistil jim tam úspěšný vstup do sezóny. Ve Vápenné se domácí s Velkými Kuněticemi dlouho trápili, třebaže jejich dres oblékli i žulovští Varga s Danielem. Hosté šli zásluhou Jana Glombíčka do vedení, a i když se domácím zásluhou Vargy a Daniela podařilo vývoj zápasu otočit, v závěru první půle Glombíček vstřelil svůj druhý gól a vyrovnal. Do druhé půle sice vstoupili lépe domácí, kterým vedení vrátil Zifcsák, ovšem o body se museli strachovat až do 84. minuty, kdy jim vítězství pojistil svým druhým úspěšným zásahem Daniel. Vápenná tak na úvod ročníku úspěšně zužitkovala fůzi s Žulovou, neboť hráči celku z krajské soutěže vstřelili tři z jejích čtyř gólů. V nedělním zápase pak Bernartice B prohráli v derby s Velkou Kraší 1:4. (pm)


pm, kategorie: Sport, číslo: 32, ročník: 32, rok: 2022, zobrazení: 1591

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 32, Číslo: 48
Ženy Gamaspolu převálcovaly Baník i Slavii Praha - 1x
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Den dětí v Javorníku proběhl tentokrát ve sportovním stylu - 6305x
Jeseničtí karatisté se na mistrovství Evropy neztratili - 5550x
Běh pro válečné veterány - 5526x
Úctyhodný věk a dobrý skutek - 5229x
Trochu jiná škola - 5105x
Nejčtenější články
STATISTIKA, KTERÁ NEPOTĚŠÍ - 6345x
"Chtěl bych se dožít toho, že ve Strakovce bude sedět česká vláda, která bude myslet na české lidi," řekl v Klubu Plíživá Kontra Ivan Vyskočil - 4912x
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.