Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 08.12.2022 17:56, jste 17582130. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Zlaté dny mezi kapkami deště

Páteční program v klidu a pohodě, sobotu si diváci vodou z nebe nenechali zkazit. Kapely Elán Tribute, Desmod a bubenická show rozehřály diváky. Noční úklid v průtrži mračen.

Zlaté Hory - Od začátku týdne bylo jasné, že letošní ročník Zlatých dnů bude drama. Předpověď počasí však dlouho nevycházela a srážky avizované na všech možných serverech pro oblast Jesenicka se měnily v pouhých pár kapek. Také pátek se k radosti pořadatelů vymkl z kontroly „rosniček“ a úvodní „zlatý den“ proběhl v teplém počasí a bez deště. Zlatohorská garda přivedla průvod účastníků Zlatých dnů na náměstí a na podiu se střídal jeden řečník za druhým – dobrou zábavu a příjemný čas dovolených lidem popřáli náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jan Šafařík, starosta Zlatých Hor Milan Rác, starosta Glucholaz Edward Szupryczyński, starosta Mikulovic Roman Šťastný, místostarosta Zlatých Hor Jiří Kozel a ředitel Sdružení cestovního ruchu Jeseníky Tomáš Rak. Pak již Zlatohorská garda dostala pokyn a slavnostním výstřelem odstartovala Zlaté dny. Hrálo a zpívalo se dlouho do noci a diváky dostali do varu jak vítězka šesté řady Česko-slovenské Superstar Barbora Piešová, tak i Michal Šindelář nebo Scorpions Revival. „Horší už to bylo v sobotu. Ráno v šest hodin, kdy se chystaly první stánky, ještě nad Biskupskou kupou svítilo slunce, ale v devět už začalo pršet a kapkami utrpěl hlavně program pro děti,“ říká vedoucí MKZ Zlaté Hory Libor Šťastný a pokračuje: „Ale děti byly statečné, vyzbrojily se pláštěnkami, deštníky a gumáky a vystoupení divadla Krapet a malé zpěvačky Adélky Dobešové si moc užily. Déšť odpoledne postup slábl a večer na Heidi na chvíli zcela ustal. Pak sice v mírné formě vrátil, ale to už Elán Tribute, vynikající slovenští Desmod a bubenická show Groove Army: Royal Squad dostali diváky do varu a nikdo neodešel domů, dokud dav na náměstí neodpočítal závěrečný sedmiminutový ohňostroj. V tu chvíli jako by vybuchující barevné gejzíry rozbily mraky a z nebe se spustil silný déšť, který dal do těla všem, jež až do svítání uklízeli náměstí, aby v neděli ráno nikdo nepoznal, že se na něm ještě před pár hodinami odehrávala velká show. Chtěl bych poděkovat divákům, že nás nenechali na holičkách a přes nepřízeň dorazili ve velkém počtu; a také složit velký obdiv všem brigádníkům, hasičům a zaměstnancům města za jejich statečný boj s počasím při nočním úklidu za hustého deště a ochlazení,“ dodává na závěr Libor Šťastný. (pm)


pm, kategorie: Zpravodajství, číslo: 30, ročník: 32, rok: 2022, zobrazení: 3073

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 32, Číslo: 48
Ženy Gamaspolu převálcovaly Baník i Slavii Praha - 4x
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Den dětí v Javorníku proběhl tentokrát ve sportovním stylu - 6305x
Jeseničtí karatisté se na mistrovství Evropy neztratili - 5550x
Běh pro válečné veterány - 5526x
Úctyhodný věk a dobrý skutek - 5230x
Trochu jiná škola - 5105x
Nejčtenější články
STATISTIKA, KTERÁ NEPOTĚŠÍ - 6345x
"Chtěl bych se dožít toho, že ve Strakovce bude sedět česká vláda, která bude myslet na české lidi," řekl v Klubu Plíživá Kontra Ivan Vyskočil - 4912x
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.