Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 03.12.2023 16:13, jste 19841453. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Při prodeji klece pro králíka ji podvodník připravil o desetitisíce

Foto - V sobotu 26. srpna se na policisty obvodního oddělení Žulová obrátila mladá žena s tím, že se stala obětí internetového podvodu.

Při prodeji klece pro králíka ji podvodník připravil o desetitisíce

Okres - V minulém týdnu zveřejnila prostřednictvím sociální sítě inzerát, ve kterém nabízela na prodej klec pro králíka za 200 korun. Ještě téhož dne ji kontaktovala zájemkyně, která ji požádala, zdali bude souhlasit s prodejem prostřednictvím přepravní společnosti. Inzerentka souhlasila, načež od kupující obdržela odkaz. Po kliknutí byla přesměrována na podvržené stránky přepravce, na kterých vyplnila veškeré údaje ke své platební kartě. Až o několik dnů později zjistila, že jí z konta podvodník neoprávněně odčerpal přes 30 000 korun.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a podvodu. V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody na tři léta až osm let.

Kontrolní vážení

Během kontrolního vážení nákladních automobilů museli jeseničtí dopravní policisté uložit pokutu ve výši 100.000 Kč. Kontroly nákladních vozidel prováděli policisté na Jesenicku v srpnu několikrát. Tento týden však museli uložit zatím nejvyšší blokovou pokutu. Řidič odmítl najet s nákladním vozem, na kterém měl naloženu dřevní hmotu, na váhy. Blokovou pokutu dokonce na místě zaplatil. Překročení maximálně povolené hmotnosti řešili policisté u jednoho nákladního vozu. I tento vůz převážel dřevní hmotu a byl převážen o 8 t. Řidiči byla na místě uložena pokuta ve výši 15.000 Kč a dopravci pak kauce 50.000 Kč. Policisté v průběhu akce nekontrolovali pouze hmotnost vozidel, ale také dodržování sociálních předpisů, pravidla přepravy nebezpečných nákladů podle dohody ADR, technický stav apod. Celkem tedy odhalili 22 přestupků, 17 z nich vyřešili na místě uložením blokové pokuty a 5 jich oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Řízení auta převzala spolujezdkyně

V pondělí 4. září 2023 krátce po deváté hodině dopoledne oznámil na policejní tísňovou linku řidič osobního auta, že do jeho vozu na ulici Šumperské v Jeseníku zezadu najelo nějaké červené auto, které pak odjelo směrem do centra. Po příjezdu na místo události policisté záhy zjistili, co se vlastně stalo, a našli také neznámé červené vozidlo.

Červený vůz Dacia Sandero řídil 71letý muž, který cestoval se svojí manželkou, dcerou a vnučkou. Jeli po ulici Šumperské ve směru od Domašova na centrum. Řidiče však postihla náhlá zdravotní indispozice a auto vyjelo do protisměru. Manželka sedící vedle na sedadle spolujezdce okamžitě zareagovala a uchopila volant. Vozidlo se jí podařilo vrátit zpět do správného jízdního pruhu, ale protože ze své pozice nemohla ovládat také brzdový pedál, jejich auto narazilo zezadu do před ním jedoucího vozu Opel Astra. Žena ve snaze nezpůsobit větší škodu opel objela. Během další jízdy se v jednu chvíli jejich auto dostalo moc blízko ke svodidlům na pravé straně a odřelo je. Aby vůz zastavila, otočila žena klíčem v zapalování a vypnula motor. Auto pak začalo zpomalovat. Žena ještě zatáhla ruční brzdu a nakonec se jí podařilo vůz zastavit při pravém okraji silnice. Řidič skončil v péči záchranářů, kteří jej posléze převezli do jesenické nemocnice. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 120 tisíc korun. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

100.000 Kč za přetížené vozidlo. FOTO (TZ)


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 34, ročník: 33, rok: 2023

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
5 Inzerce
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.