Boj o koryta nebo o principy?
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 25.07.2024 00:20, jste 21077662. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Boj o koryta nebo o principy?

Sleduji politiku v Jeseníku od roku 1991, kdy začal vycházet Jesenický týdeník. S klidným svědomím mohu prohlásit, že současná vláda města je nejhorší v jeho novodobé historii – nejen vládní koalice Jeseník srdcem a PRO Jeseník, ale i opozice.


Boj o koryta nebo o principy?

Většina s bídou průměr či nezkušení … Samozřejmě nespadli z nebe. Zvolili je občané, kteří považují volby za zábavnou hru, kterou jim stát jednou za čtyři roky z jejich daní zaplatí. Smysl jim ovšem uniká. Proto se nemůžeme divit, co všechno nám „zástupci lidu“ předvádějí. Na programu čtvrtečního zasedání Městského zastupitelstva v Jeseníku bude bod 3 – Odvolání a volba členů vedení a rady města. Žádná důvodová zpráva, žádné vysvětlení. Politická kultura nula, dodržování jednacího řádu a pravidel nula.
Lidé (bohužel nemnozí), kteří se o správu města Jeseník zajímají, nemohou být překvapeni. Již v minulém volebním období zastupitelé a vedení města opustili politiku či službu ve prospěch města a jeho občanů a plynule přešli pouze k politikaření. Tedy protekce, korupce, nepotismus, zneužívání moci atd. apod. Vedení města si chodí pouze pro (nemalé) peníze a zájmy města a jeho občanů jsou jim u zadele.
Pokud o tom někdo doposud pochyboval, už nemůže. I pro slepé a hluché to naplno vyhřezlo při minulém zasedání zastupitelstva, kdy se doposud bezzubá opozice s koaličním partnerem PRO Jeseník pokusili odvolat uvolněného člena městské rady a politického trafikanta Tomáše Vlazla. Udělali to amatérsky, naivně a tedy špatně. Navíc nerozpoznali ve svých řadách Jidáše, který jim to všechno nakonec definitivně při nesmyslném tajném hlasování (10 pro, 10 proti a jeden se zdržel) zhatil. Nepostradatelný Tomáš Vlazlo si oddechnul a jeho politická trafika společně s „vládou“ starostky Blišťanové byly zachráněny. Je typické, že jsme se nedozvěděli, co je příčinou rozkolu koalice. Místo toho jsme si vyslechli emocionální šplechty starostky Blišťanové, která se tvářila, že o krizi nic neví, ale o záměru odvolat Vlazla byla informována nejméně 6 dní předem. Měla dostatek času korumpovat a manipulovat, takže se jí podařilo konec Vlazla odvrátit. Nicméně jsme se dozvěděli, že Tomáš Vlazlo, takto absolvent jesenického gymnázia, je odborník minimálně mezikontinentálního, ne-li planetárního významu. Bez jeho erudice by se město Jeseník zhroutilo již dávno. Při jeho chvalořečnění mě mimo jiné zaujalo, že jezdí po vlastech českých a přednáší o tom, jak to v tom Jeseníku dělají dobře. Uf. Protože opozice není opozicí, nikdo se nezeptal, za čí peníze si tak jezdí místo práce a co z toho město má, kde jsou ty slibované byty pro mladé, kde je ta výhodnější cena za teplo, vodu či likvidaci odpadů? A kde jsou ta nová pracovní místa spojená s 5G? A proč tu máme pouze aktivismus umocněný na entou – zchátralou náplavku, zdevastovaný třešňový sad na Křížový vrch, vyčpělé 5G, bezdomovce, rozhazování peněz, narůstání počtu úředníků a mnoho dalšího. Vše samozřejmě pod taktovkou starostky Zdeny Blišťanové, jejíž moře intrik, podrazů a manipulací všechny omývá. Samozřejmě na úkor starosti o město.
Člověk by si řekl, že vládní koalice se zamyslí nad tím, co děla špatně a začne konečně něco dělat. Místo toho máme výše zmíněný bod 3. O co jde? Oficiálně žádná informace není, důvodová zpráva neexistuje, takže jen kuloárové zvěsti, které se neustále mění. Měl by být odvolán místostarosta Václav Urban a radní Tibor Macík, oba PRO Jeseník. Nahradit Urbana ve funkci místostarosty by měl Tomáš Vlazlo a zbytek míst v radě prý obsadí někteří současní „opozičníci“. Zastupitele z Trikolóry přetáhla starostka na svou stranu už pár dní po volbách, takže hlasy pro prosazení by nemusely chybět. Navíc, jak historicky známe metody starostky, neváhá do svých manipulací a tlaků zapojit i krajské stranické organizace těch, které je potřeba pro „spolupráci“ s ní zlomit.
A nakonec jen smutně. Pokud to někdo myslí s nápravou správy města Jeseník v šestileté režii Blišťanové vážně, měl by práci minimálně na dvě volební období. Pokud má však dojít jen k výměně příjemců vysokých platů bez odpovídajícího výkonu, je to vlastně jedno, kdo tam sedí. Každopádně hypotéky a jiné dluhy se z platu běžného občana splatit nedají a účel světí prostředky …
Takže máte drahé městské topení, likvidaci odpadů, vodu atd? Tak si počkejte minimálně do čtvrtka. Boj vašich „zástupců“ mezi sebou je přece důležitější než vaše přízemní starosti.


Miroslav Chovanec, 12.12.2023 16:21, zobrazení: 20991

Diskuze nad článkem:


Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.