Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 16.07.2024 02:40, jste 21031096. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Nadýchali ještě před Silvestrem

Foto - Během posledního víkendu roku 2023 zahájili i jeseničtí policisté ve dvou případech úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Nadýchali ještě před Silvestrem

V sobotu 30. prosince kontrolovali před půlnocí na Šumperské ulici 46letého řidiče vozu, který nadýchal hodnoty okolo 1, 5 promile. Zhruba stejné hodnoty nadýchal včerejšího dne odpoledne i 35letý řidič vozu Škoda, kterého policisté zastavili v obci na Jesenicku.

Zanedbával péči

Péči o své dva syny zanedbává 35letý muž z obce na Jesenicku. Obě děti by ještě měly řádně navštěvovat základní školu. Bohužel se tak neděje. Mladší ze synů měl již na konci října 98 neomluvených hodin. K nápravě nedošlo ani po výchovném pohovoru s otcem. Neomluvené hodiny dále narůstaly. Starší syn pak do vánočních prázdnin zameškal přes 140 hodin, z toho 109 hodin neomluvených. Otec dále dětem nezajišťoval základní školní pomůcky a ani nedohlížel na jejich domácí přípravu do vyučování. Z tohoto důvodu si nyní 35letý muž vyslechl podezření ze spáchání přečinu ohrožování výchovy dítěte, za který mu hrozí až trest odnětí svobody na dva roky.

Dacie vs. nakladač

Dopravní nehoda se škodou 400.000 Kč se odehrála ve čtvrtek 4. ledna v areálu firmy v Horní Lipové. Sedmačtyřicetiletý řidič chtěl s vozem zn. Dacia Duster odbočit vlevo. Při tomto manévru však nedal přednost protijedoucímu nakladači Caterpilar. Nakladač narazil přední lopatou do pravého boku dacie. Naštěstí nedošlo při havárii k vážnějšímu zranění 31letého spolujezdce. Dechová zkouška u obou řidičů byla provedena s negativním výsledkem.

Zase alkohol

Ve čtvrtek 4. ledna v noci prováděli policisté dohled nad BESIP. Před jedenáctou hodinou večerní zastavili v Jeseníku na ul. Lipovská vůz zn. VW Passat. Za volantem seděl 30letý cizinec. Po kontrole dokladů ho policisté vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 2,1 ‰ alkoholu. Muž se také dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Cizinec, který následně putoval do policejní cely, je nyní důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě uznání viny mu hrozí až trest odnětí svobody na jeden rok.

Řídil se zákazem

Včera odpoledne zastavila policejní hlídka na náměstí Svobody ve Zlatých Horách 52letého řidiče ve vozidle Renault. Při následné kontrole ale zjistila, že řidič má městským úřadem uložen zákaz řízení všech motorových vozidel až do 1. srpna letošního roku. Vzhledem k tomu, že nerespektoval rozhodnutí je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hlídka u muže provedla také dechovou zkoušku, která byla negativní. Za výše uvedené jednání mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Přišel o statisíce

Na lep podvodníkovi sedl tentokrát senior z Jesenicka. Včera se osobně dostavil na obvodní oddělení v Jeseníku, kde sdělil, že ho den předtím telefonicky kontaktoval neznámý muž, který se představil jako Karel B. a uvedl, že je pracovníkem obchodní společnosti. Poškozenému sdělil, že má u nich účet s 19 000 dolary. Senior si na základě jeho rad, do počítače a mobilu, stáhl programy umožňující vzdálený přístup. Pak se přihlásil do svého internetového bankovnictví a dobrovolně potvrdil několik bankovních transakcí z jeho bankovních účtů, které v jeho internetovém bankovnictví vytvářel neznámý pachatel. Poškozený ale bohužel místo toho, aby peníze získal, tak o ně přišel. Jednalo se o finance v hodnotě půl milionu korun. Případem se zabývají kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality a prověřují ho pro trestný čin podvod.

Vážná dopravní nehoda

se odehrála v neděli 14. ledna odpoledne u Zlatých Hor. Čtyřiadvacetiletý řidič s vozem zn. Mercedes jel ve směru od Mikulovic na Zlaté Hory. V levotočivé zatáčce se nedržel při pravém okraji vozovky a přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem zn. Audi. Šestadvacetiletý řidič audi utrpěl vážná zranění, která si vyžádala letecký transport do nemocnice. Další vrtulník pak transportoval i druhého zraněného, a to 22letého spolujezdce z mercedesu. Požití alkoholu před jízdou bylo vyloučeno u řidiče mercedesu provedenou dechovou zkouškou. Kvůli zranění byl u druhého řidiče nařízen odběr krve. Způsobená škoda na vozidlech je odhadnuta na 500.000 Kč.

kauce 25000 Kč

Od zavedení nového bodového systému jeseničtí policisté poprvé uložili řidiči kauci za překročení rychlosti. V policejní síti uvázl 28letý řidič v neděli 14. ledna odpoledne. O tomto víkendu na Jesenicku probíhala dopravně bezpečnostní akce zaměřená právě na kontrolu rychlostních limitů jak v obci, tak i mimo ni. Mladý muž se obcí Velké Kunětice, kde je povolena maximální rychlost 50 km/hod., řítil rychlostí 102 km/hod. respektive 98 km/hod. Protože se jednalo o cizince bez trvalého pobytu na území České republiky a byl předpoklad, že by se mohl vyhýbat řízení o přestupku, policisté mu na místě uložili kauci ve výši 25.000 Kč.

Během víkendu policisté zkontrolovali téměř 70 vozidel a zjistili 38 dopravní přestupků. Jedenáct z nich oznámili příslušnému správnímu orgánu, zbývající vyřešili na místě uložením pokuty. Na pokutách vybrali přes 44.000 Kč.

Petra Vaňharová, Tereza Neubauerová, Miluše Zajícová, tiskové mluvčí


neznámý, kategorie: Zpravodajství, týden: 01, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.