Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 16.07.2024 14:13, jste 21032965. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Další krok k otevřenému úřadu

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích Olomoucký kraj spouští veřejnou část webové aplikace Rejstřík příspěvkových organizací Olomouckého kraje, která přehledně a na jednom místě poskytne veřejnosti informace o všech příspěvkových organizacích zřizovaných Olomouckým krajem. Těch je v kraji celkem 145 a najdete je v oblastech školství, kultury, dopravy, sociálních věcí a zdravotnictví.

Kraj - „V rejstříku jsou uvedeny základní údaje o našich příspěvkových organizacích jako je sídlo, oficiální e-mail nebo telefon. Zájemci v aplikaci dále najdou informace k datové schránce či odkaz na webové stránky organizace. Mezi údaji nechybí ani kontakty na důležité osoby v rámci organizace,“ přibližuje webový portál Petr Lysek, radní Olomouckého kraje pro SMART technologie, transparenci a investice.

Aplikace dále veřejnosti otevírá některé významné organizační dokumenty, kterými jsou zřizovací listiny, výroční zprávy nebo schémata organizačních struktur jednotlivých organizací. Velkým přínosem rejstříku je také přehled nepotřebného majetku, který nabízí příspěvkové organizace k prodeji. U každé nabídky jsou uvedeny všechny důležité informace včetně popisu nepotřebného majetku, kontaktní osoby, případně přílohy s fotografiemi nebo doplňujícími údaji.

„Jsem velmi rád, že krajský úřad spouští veřejnou část aplikace, ve které zájemci najdou kompletní informace o všech našich příspěvkových organizacích pohromadě na jednom místě, a to na pouhých pár kliknutí myší. Úřad tak bude více otevřený a transparentní. Jsem přesvědčen, že to může být přínosné a že výhody ocení hlavně ti, kteří pracují s daty,“ doplňuje Lubomír Baláš, ředitel Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Všechny důležité informace, odkazy nebo dokumenty příspěvkových organizací jsou veřejnosti dostupné prostřednictvím webové aplikace Rejstřík příspěvkových organizací Olomouckého kraje, která je dostupná pod tímto odkazem verejnyportalpo.olkraj.cz nebo v sekci Organizace zřizované Olomouckým krajem na stránkách Olomouckého kraje olkraj.cz.


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 08, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.