Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 16.07.2024 13:55, jste 21032965. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Chovatelská přehlídka trofejí spárkaté zvěře za loveckou sezonu 2023

Foto - Téměř do roka a do dne se ve dnech 9. až 10. března uskutečnila chovatelská přehlídka trofejí spárkaté zvěře za loveckou sezonu 2023 v Jeseníku.

Chovatelská přehlídka trofejí spárkaté zvěře za loveckou sezonu 2023

Místo přehlídky bylo již tradiční – velký sál budovy MÚ Jeseník tzv. IPOS. Vyhovuje jednak svým prostorem k přehlednému a důstojnému umístění všech vystavovaných trofejí, dobrou dostupnosti a v neposlední řadě i výborným zázemím, ke kterému patří známá kuchyně. Hned při vstupu si mohl každý příchozí pořídit katalog k výstavě, mimochodem ve velmi dobré kvalitě co se týče přehlednosti, zpracovaný Martinem Řehou, pracovníkem na úseku státní správy myslivosti ORF Jeseník.

Na uspořádání chovatelské přehlídky se podílel Městský úřad Jeseník, odbor životního prostředí, státní správa myslivosti ve spolupráci s Olomouckým krajem, ČMMJ, Lesy ČR, s.p. a MS Šerák. Při tom nelze opomenout členy hodnotitelských komisí. Byli jimi Alena Valentová, Vladimír Diviš, st. a Josef Kouba pro daňčí, černou, mufloní zvěř a šelmy. Dále pak Petr Božovský, Petr Rolinc a Vladimír Diviš, ml. pro jelení zvěř, Vladimír Diviš, ml., Petr Božovský, Miroslav Kozák, Vladimír Diviš, st., Alena Valentová, Jiří Sedlmayer a Jana Divišová pro srnčí zvěř. Jmenovaným patří poděkování za poctivě odvedenou práci při hodnocení trofejí.

Všechny trofeje byly umístěny na výstavní panely, přehledně dle jednotlivých honiteb a obor. Význačné trofeje byly umístěny samostatně a byly i nasvíceny. Dle hodnocení chovnosti byly označeny barevnou tečkou – průběrný kus zeleně, kus na hranici chovnosti modře, chovný kus červeně a vysoce chovný kus dvojitou červenou tečkou.

Přehlídku, jako již tradičně, zahájili prvý den svým vystoupením Jeseničtí trubači, z.s., v následujícím dni ji, opět tradičně, ukončili svým vystoupením Lovečtí trubači Lesní správy Jeseník s přáteli ze Zábřehu. Účast, jako obvykle, byla v prvém dni menší, v druhém dni, kdy přehlídka končí a lovci si své trofeje již rozebírají byla účast obrovská.

K doplnění jen několik informací. V okrese Jeseník vymezil Krajský úřad Olomouckého kraje dvě oblasti chovu pro jelení zvěř a to „Rychleby“ (25415 ha) a „Jeseníky sever“ (27011 ha), pro daňčí zvěř pak oblast chovu „Stará Červená Voda“ (9492 ha) v roce 2011. Pro kamzičí zvěř pak oblast chovu „Hrubý Jeseník“.

Po celou dobu byla přehlídka doprovázena prodejními stánky s loveckým oblečením a různými loveckými potřebami od vábniček až po střelné zbraně. Nechyběla ani proslavená kuchyně se zvěřinovými specialitami. Třešničkou na dortu byla výstava obrazů zvěře s loveckou tématikou autora Milana Macha.

Chovatelská přehlídka trofejí měla velký úspěch jak u myslivecké, tak i laické veřejnosti a zcela právem si zaslouží vysokého bodového hodnocení.

Na snímku nejmenší návštěvník přehlídky. FOTO (JL)


JL, kategorie: Zpravodajství, týden: 08, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.