Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 16.07.2024 14:01, jste 21032965. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Koncert žáků ze třídy Šárky Bartoňové ZUŠ Jeseník

Foto - Koncerty žáků Základní umělecké školy Jeseník v Kapli mají již dlouholetou tradici. Vždy, ať se jedná o jakoukoliv třídu či hudební nástroj, jsou potěšením pro posluchače. Zvláště pak, jedná-i se o pravidelné koncerty vždy k závěru školního roku. Jak rodiče, tak i známí spolužáků mohou v určitém časovém horizontu hodnotit vývoj vystupujících. A ve většině případů lze říci, že je zcela patrná vzestupná úroveň jejich výkonů. Tím, že na koncertu vystupují žáci všech ročníků je toto porovnávání zřetelnější. A nejen v umělecké úrovni, ale i v sebevědomí vystupujících. Z počáteční trémy začínajících hudebníků se po několika letech studia vyklubali již suverénní mladí umělci. Ta tam je tréma a strach z posluchačů.

Koncert žáků ze třídy Šárky Bartoňové ZUŠ Jeseník

Jeseník - Jeden z posledních koncertů se uskutečnil 9. dubna v Kapli. Byl to koncert žáků ze třídy Šárky Bartoňové s vyučujícím předmětem hře na klavír.

A kdo byli ti odvážní zasluhující si uvedení svého jména? Byli to žáci Jolana Richterová, Sára Pňáčková, Viktor Němec, Zita Hořínková, Nikoleta Randusová, Mária Sofia Dovičáková, Monika Švubová, Eliška Kubíčková, Petra Janíková, Adéla Guzejová, Sára Cinková, Anežka Hana Floriánová, Helena Paszková a Taťána Russwurmová. Repertoár celého koncertu byl velmi bohatý. V sále zněly skladby od Anny Hejralové (Sen nebo skutečnost), Yiruni (River Flows in You), Josefa Koreše (Vzpomínka na Satchmo), Williama Gillock (Old Plantation), Ladislava Němce (Růžový valčík), Radima Linharta (Pán prstenu), Pavla Malého (Kašpárek), Bohuslava Martinů (Kolombína tančí) a mnoho dalších. Starší hráli čtyřhru, mladší pak doprovázela paní učitelka.

Od zahájení koncertu paní učitelkou Šárkou Bartoňovou, při němž přivítala posluchače, zástupce ředitele ZUŠ Františka Mecha a předsedu Spolku přátel umění Jiřího Bartoně, měl průběh koncertu svižný spád. Každý vystupující žák byl paní učitelkou představen stručnou charakteristikou o něm – co ho baví, čemu se věnuje a jaké dosahuje i v jiných zájmových činnostech úspěchy.

Samozřejmě v závěru koncertu zaznělo poděkování rodičům za podporu žáků a také poděkování žáků a rodičů paní učitelce s předáním malé kytičky.

Na snímku zleva Jolana Richterová a Sára Pňáčková. FOTO (JL)


JL, kategorie: Zpravodajství, týden: 08, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.