Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 16.07.2024 14:14, jste 21033010. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Po nehodě letecký transport

Foto - Dne 9. května krátce po 11. hodině došlo v Jeseníku na ulici Bezručova k dopravní nehodě osobního vozidla a chodkyně se psem.

Po nehodě letecký transport

Podle zjištěných informací měl řidič v seniorském věku jedoucí ze směru od obce Česká Ves zastavit před přechodem pro chodce a dávat přednost dvěma chodkyním a cyklistovi. Po jejich opuštění přechodu se řidič s vozidlem zn. Hyundai rozjel, přičemž však na přechodu přehlédl 44letou chodkyni i se psem jdoucí ze směru od elektra ZETA, kterou následně přejel pravou částí auta. Jakmile uslyšel ránu, ihned zastavil a ve zpětném zrcátku uviděl osobu na silnici. Žena utrpěla zranění, se kterým byla letecky transportována do Fakultní nemocnice Olomouc. Při nehodě byl zraněn i pes, který byl ošetřen veterinářem. Přítomnost alkoholu u řidiče byla vyloučena provedenou dechovou zkouškou. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. Muži podle trestního zákoníku hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody až na jeden rok nebo zákaz činnosti.

Smrt cyklisty

V pátek 26. dubna někdy mezi 17. a 18. hodinou došlo v katastru obce Vidnava k tragické dopravní nehodě cyklisty. Podle prvotních informací měl jet 59letý cyklista ve směru od obce Vidnava na obec Štachlovice, přičemž zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu vozovky a technickému stavu jízdního kola. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou s prudkým klesáním měl vjet vlevo na nezpevněnou travnatou krajnici vozovky a následně s jízdním kolem spadl do přilehlé travnaté příkopy. Při havárii se zranil, a proto byl transportován leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice Olomouc, kde na následky svých zranění téhož dne zemřel. Okolnosti tragické dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Akce Hranice

S kontrolami od Zlatých Hor až po Travnou se mohli v pátek 26. dubna setkat všichni řidiči, kteří překračovali "hraniční čáru" do Polska. Jeseničtí policisté na ten den připravili preventivně bezpečnostní opatření pod názvem "Hranice 2024". Protože do této akce přizvali i celníky a polské kolegy z Nysy, Klodzka, Zabkowic Slaských a také pohraniční stráže, byly kontrolní týmy početnější. Jejich úkolem nebylo pouze předávání zkušeností z příhraničních oblastí, ale zaměřovali se na eliminaci protiprávního jednání.

Policisté během dne zastavili a zkontrolovali přes 450 vozidel. Největšího prohřešku se dopustil 47letý muž z Bruntálska, který přicestoval do Zlatých Hor i přes dva soudní zákazy řízení motorových vozidel. Podle soudů neměl za volant usednout až do srpna 2028. Nyní je muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Dále policisté odhalili dva řidiče jedoucí pod vlivem OPL (marihuany) a dalších 27 přestupců. Mezi přestupky byly nejčastěji špatné technické stavy vozidel, propadlé technické kontroly, nerespektování dopravní značky - Zákaz vjezdu vozidel nad 7,5 t a pár řidičů si také několik měsíců nepohlídalo platnost svých řidičských průkazů.

Pokutu 100 tisíc zaplatil na místě

V polovině letošního dubna jeseničtí policisté převzali od Olomouckého kraje moderní přenosnou váhu pro nízkorychlostní vážení nákladních vozidel. V úterý 7. května policejní hlídka zastavila v obci Široký Brod nákladní vozidlo převážející dřevní hmotu. Hlídka se domnívala, že vozidlo je přetížené a vyzvala řidiče ke kontrolnímu vážení. Třiatřicetiletý řidič ale výzvu odmítl s tím, že raději zaplatí pokutu. Za odmítnutí podrobit vozidlo kontrolnímu vážení mu policisté udělili pokutu ve výši 100 tisíc korun. Cizinec souhlasil, sáhl pro batoh, ze kterého vytáhl peněženku a v hotovosti celou částku uhradil.

Sdělili mu obvinění

V pátek 10. května jeseničtí kriminalisté sdělili podezření 40letému muži ze spáchání přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. K události došlo 18. dubna v Jeseníku na ulici Dvořákova. Muž se měl vloupat do zde zaparkovaného vozidla zn. Ford, ze kterého měl odcizit pánskou peněženku i s osobními doklady poškozeného. Dále se v peněžence nacházela platební karta a finanční hotovost ve výši téměř 17 tisíc korun. Podezřelý tak svým jednáním způsobil 48letému poškozenému celkovou škodu přes 25 tisíc korun. Navíc lustrací bylo zjištěno, že v posledních třech letech byl odsouzen k trestu odnětí svobody mimo jiné za krádeže. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži v krajním případě trest odnětí svobody až na tři léta.

Nehoda dvou vozidel zkomplikovala dopravu na Jesenicku

V pátek 10. května o půl třetí odpoledne došlo na silnici I. třídy č. 60 v katastru obce Vápenná k dopravní nehodě. Podle zjištěných informací 22letý řidič osobního automobilu zn. Hyundai jedoucí ve směru na Jeseník ohrozil 50letého řidiče předjížděného vozidla zn. Nissan. K nehodě došlo tak, že se mladší z řidičů rozhodl předjíždět. V momentě, kdy začal předjíždět, si však v protisměru všiml přijíždějícího vozidla. Aby předešel čelnímu střetu, začal brzdit a snažil se zařadit zpět do pravého jízdního pruhu za předjížděné auto. Jeho 50letý řidič na vzniklou situaci reagoval brzděním a najetím co nejvíce k pravému okraji silnice, přičemž došlo ke střetu přední části Hyundaie a levé zádní části Nissanu, který byl odmrštěn částečně vpravo mimo komunikaci a následně se dostal do smyku. V důsledku toho zůstal stát příčně přes komunikaci. Osobní auto zn. Hyundai sjelo pravými koly vpravo mimo komunikaci. Z tohoto důvodu bylo místo nehody neprůjezdné. Po provedení prvotních úkonů byl provoz částečně obnoven a řízen policií. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění. Vznikla hmotná škoda na obou vozidlech v předběžné výši 175 tisíc korun. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenou dechovou zkouškou.

Havaroval opilý koloběžkář i rychle jedoucí řidička

V pondělí 13. května před devatenáctou hodinou jsme vyjížděli k dopravní nehodě řidiče elektrické koloběžky v obci Zlaté Hory. Osmapadesátiletý řidič jel od ulice nám. Svobody směrem k obci Rejvíz. Při jízdě nezvládl řízení, narazil do obrubníku na pravé krajnici a přepadl na travnatou plochu. Muž se při nehodě zranil a byl převezen do jesenické nemocnice. Při dechové zkoušce na alkohol nadýchal 2,11 a 1,78 promile. (foto v příloze)

Žena skončila v příkopu

Třináctka nebyla šťastná ani pro třiatřicetiletou řidičku vozidla Škoda Praktik, která havarovala u obce Filipovice. Žena jela od obce Bělá pod Pradědem k obci Filipovice. Při odbočování vpravo z hlavní pozemní komunikace na vedlejší nepřizpůsobila rychlost jízdy a havarovala do příkopy. Přivolaní zdravotníci ženu prohlédli a nezjistili u ní žádné zranění. Žena neřídila pod vlivem alkoholu. Policisté odhadli škodu na vozidle na 60 tisíc korun.


neznámý, kategorie: Zpravodajství, týden: 09, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.