Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 16.07.2024 15:25, jste 21033234. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Vedení kraje se zástupci mikroregionů

Foto - Doprava a dopravní obslužnost, investice, podpora venkova, dostupnost sociální péče, novinky ze školství či z odpadové problematiky řešili zástupci Olomouckého kraje v Kojetíně. V úterý 14. května se tam konalo další setkání mikroregionů, tentokrát společně se Svazkem obcí mikroregionu Střední Haná.

Vedení kraje se zástupci mikroregionů

Kraj - "Účel setkání je stejný jako v předchozích třiadvaceti letech - promluvit si o tom, co mikroregiony trápí, co se jim daří, v čem by potřebovaly pomoct a co od nás očekávají. Samozřejmě nemůžeme vyřešit všechny potíže, ale díky dobrému hospodaření kraje v průběhu celého volebního období můžeme obcím a městům v mnohém pomoci a pomáháme," uvedl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Mikroregiony jsou sdružením obcí, jejichž posláním je rozvoj jednotlivých vesnic i celých regionů. Na území kraje je jich aktuálně šestatřicet.

"Všechny obce mohou čerpat peníze z programu Podpora obnovy venkova, který jsme letos navýšili o patnáct miliónů korun. Velmi kladnou reakci má u starostů také dotování provozu malých vesnických prodejen. Zpětná vazba z mikroregionů je pro nás velmi důležitá, protože ji promítáme do našich rozhodnutí," dodal Jan Šafařík, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj.

Setkání se za Olomoucký kraj zúčastnili hejtman Josef Suchánek, náměstci Jan Šafařík a Ivo Slavotínek a krajští radní Martin Šmída, Petr Lysek a Aleš Jakubec, kteří jednotlivě představili aktuální novinky ze svých oblastí.


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 09, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.