Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je sobota 24.02.2024 14:26, jste 20243040. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Traktor způsobil škodu

Foto - Traktor bez poškození a automobil se škodou 70.000 Kč, tak to je bilance dopravní nehody, která se odehrála v úterý 16. ledna ve Zlatých Horách, část Ondřejovice.

Traktor způsobil škodu

Dvaačtyřicetiletý řidič jel s traktorem zn. John Deere po místní komunikaci. Při jízdě se nechoval ohleduplně a vidlemi od traktoru narazil do stojícího automobilu zn. Nissan Navara. Dopravní nehoda se obešla bez zranění. Dechové zkoušky na alkohol byly u obou řidičů negativní. Nárazem došlo k poškození přední kapoty s předběžně vyčíslenou škodou 70.000 Kč.

Šel do hospody po zavíračce

V úterý 16. ledna v noci se neznámý pachatel vloupal do restaurace na ulici Janského v Olomouci. Zloděj v ní prohledal všechny prostory, provozovnu, sklad, šatnu, kancelář a z každé něco odcizil. Nejvíce se zajímal o peněženky, peníze, stravenky a lahve s tvrdým alkoholem, kterých si odnesl přes deset litrů. Celkem za sebou zanechal škodu za více než 20 tisíc korun. Pachateli hrozí za přečin krádež až dva roky za mřížemi.

Srazil dítě

Ke sražení dítěte došlo ve středu 17. ledna v Žulové. Když okolo čtvrté hodiny odpoledne jel 33letý muž s vozem zn. Subaru Legacy ve směru na Vápennou, nedal přednost chodcům na přechodu pro chodce. Devětatřicetiletá žena chtěla se svojí nezletilou dcerou přejít silnici. Ještě před tím než začaly přecházet, dívka se matce vytrhla z ruky a vběhla před projíždějící automobil. Se svým zraněním byla převezena do nemocnice. Dechové zkoušky na alkohol byly jak u řidiče, tak u matky negativní. Míra zavinění dopravní nehody bude předmětem dalšího šetření.

Nešťastná náhoda

Policisté ukončili vyšetřování poškození kluziště ve Zlatých Horách. Protože zde byla způsobena vysoká škoda, policisté případ začali řešit jako podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Na začátku prosince se tehdy neznámý pachatel do areálu dostal mezerou mezi přenosnými ploty a přelezl mantinely kluziště. Když částečně odhrnul zasněženou ledovou plochu, kovové hrablo na sníh mu vypadlo svou vahou z ruky. Došlo k poškození ledové plochy a potrubí, ze kterého vytekla na plochu kluziště chladicí kapalina.

Zlatohorským policistům se podařilo viníka ustanovit během pár dnů. V průběhu vyšetřování se však ukázalo, že k poškození ledu došlo nešťastnou náhodou bez zjištění přímého či nepřímého úmyslu. Tím nebyla naplněna skutková podstata trestného činu poškození cizí věci. Poškozený byl s uplatněním svého nároku na náhradu škody odkázán na občanskoprávní řízení u příslušného soudu.

Karoserie na šrot

Svoji rychlost neodhadl 18letý mladík, který v pátek 19. ledna havaroval u Žulové. Po poledni jel s vozem zn. Audi A4 ve směru od Vápenné na Žulovou. Při průjezdu levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost vozidla stavu a povrchu vozovky, dostal s vozidlem smyk a sjel vlevo mimo silnici. Vozidlo se vlivem nárazu do příkopu převrátilo na střechu. Došlo ke kompletní deformaci karosérie. Při dopravní nehodě nebyl naštěstí zraněn ani řidič, ani jedna spolujezdkyně. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 40.000 Kč.

Další podvod

O téměř půl milionu korun přišla 58letá žena z Jesenicka. V září loňského roku ženu kontaktoval neznámý pachatel, který jí nabídl investice do kryptoměn. Žena souhlasila a o měsíc později poslala svoji první investici ve výši 3.000 Euro. Během následujícího měsíce poškozená provedla ještě dalších 6 bankovních transakcí, při kterých odeslala částky v hodnotách 6.000, 3.000 nebo 2.000 Euro. To, že se jedná o podvod, žena zjistila až po Novém roce, kdy požadovala své investované peníze zpět. Neznámý pachatel okamžitě přestal komunikovat. Způsobená škoda je nyní vyčíslena na 465.000 Kč.

DOPORUČENÍ: V případě, že chcete své úspory investovat, nereagujte na inzeráty a telefonáty podvodných investorů. Vždy se obraťte na poradce, kterého dobře znáte, nebo Vám ho doporučí vaše banka. NESKUTEČNÉ ZISKY = SKUTEČNÝ PODVOD!

Podvod s prodejem aut

Na konci roku reagoval 69letý muž ze Zlatohorska na inzerát, ve kterém neznámý pachatel nabízel k prodeji dodávkové motorové vozidlo zn. Mitsubishi Canter za cenu 149.000 Kč. Poškozený telefonicky kontaktoval prodejce. S ním se domluvil na koupi vozu a uhrazení zálohy ve výši 20.000 Kč. Hned druhý den po odeslání zálohy se prodejce ozval znovu. Tvrdil, že omylem odeslal celou zálohu zpátky na bankovní účet poškozeného. To mělo dokládat potvrzení z banky o provedené tuzemské odchozí platbě ve výši 20.000 Kč. Právě proto po 69letém muži požadoval, aby částku 20.000 Kč opět převedl na jeho účet. Naštěstí poškozený další platbu neprovedl. Do dnešního dne se mu na jeho bankovní účet žádné peníze nevrátily. A jak je zvykem u podvodníků, okamžitě přestali komunikovat.

Boural autobus

Přesně v poledne ve středu 24. ledna přijali policisté oznámení o dopravní nehodě autobusu, ke které mělo dojít u Písečné. Autobus jel ve směru od Písečné na Supíkovice. Poté, co 56letá řidička projela pravotočivou zatáčkou, najela s autobusem na nezpevněnou krajnici. Ta se utrhla, autobus sjel do příkopu a narazil do vyvýšeného příkopového valu. Naštěstí byl val v tomto místě dost vysoký a autobus se o něj opřel a nepřevrátil se na bok. Uvnitř tak zůstalo zaklíněno 11 pasažérů. Při dopravní nehodě došlo ke zranění pouze jedné cestující. Požití alkoholu bylo u řidičky vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Způsobená škoda byla vyčíslena na 100.000 Kč.

Kalhoty za 400 tisíc

Prodej starších chlapeckých kalhot se nevyplatil 50leté ženě z Jeseníku. Nakonec za ně zaplatila ona, a nemalou částku. Na nabídku zveřejněnou na internetovém bazarovém portálu reagoval neznámý pachatel, který ženě poslal e-mail s odkazem na přepravní společnost. Pod legendou přijetí platby poškozená vyplnila přihlašovací údaje do svého internetového bankovnictví a následně autorizovala pokyn. Když neznámý pachatel získal přístup k internetovému bankovnictví, začal na účtu provádět různé platební transakce. Peníze různě odcházely, ale některé i přicházely. Do chvíle, než žena přišla na podvod a nechala si zablokovat účet, přišla o téměř 400.000 Kč. Policisté proto zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinů podvodu, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a neoprávněného zásahu do počítačového systému nebo nosiče informací a také ze zločinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Alkohol, drogy a rychlost

Na Jesenicku dopravně bezpečnostní akce zaměřená na alkohol, drogy a rychlost. Na kontrolu zákazu požívání alkoholu a drog se muži zákona více soustředili ve večerních a ranních hodinách. Povolenou rychlost pak nejvíce měřili v denní době při větší frekvenci automobilů na silnici. Během těchto akcí policisté zastavili a zkontrolovali téměř 200 řidičů. Téměř třetina z nich se dopustila přestupku. Na místě vyřídili 57 přestupků, za které uložili pokuty ve výši 93.000 Kč. Během akce odhalili také jednoho řidiče pod vlivem alkoholu. Na toho narazili ve Velké Kraši v noci na neděli 28. ledna, když řídil osobní vůz zn. VW Golf. Posádka policisty zaujala hned na první pohled. Na střeše vozu totiž jel jeden ze spolujezdců. Aby nespadl, držel se příčníků, které byly umístěny na střeše. Kdyby spolujezdec chtěl, pohodlně by se vešel i do auta, místo tam ještě bylo. Jízda na střeše byla zřejmě zábavnější, ale o to nebezpečnější. Jeho jednání policisté vyřešili na místě uložením pokuty. Tak lehce však nevyvázl řidič tohoto vozidla. Dvaadvacetiletý muž se při kontrole podrobil dechové zkoušce na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 0,62 ‰ alkoholu. Následoval také orientační test na drogy, který vyšel pozitivně na THC. Mladý řidič se poté dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté mladíkovi zakázali další jízdu a zadrželi mu jeho řidičský průkaz.

Boural z hladu

Že hlad může být neřád a může způsobit i dost velkou škodu, se přesvědčili tři poškození v Jeseníku. Právě hlad byl impulzem pro 72letého podnapilého muže, který sedl za volant a vydal se do obchodu pro nákup.

Ve středu 31. ledna večer přišel senior domů z restaurace. Zjistil, že má hlad a tak se rozhodl zajet autem zn. Renault Megane do nejbližšího supermarketu. Už výjezd z parkovacího místa nezvládl a naboural do zaparkovaného vozu zn. Toyota Auris. Po vyjetí z parkoviště nezvládl ani odbočit vpravo a naboural do oplocení domu, které je naproti výjezdu z parkoviště. Také druhý náraz seniora nezastavil. V jízdě pokračoval dál. O několik desítek metrů dál ještě havaroval potřetí, a to do u cesty zaparkovaného vozu zn. Škoda Kamiq. Dvaasedmdesátiletý řidič se po absolvování nákupu vrátil s automobilem zpátky. Tady ho už čekal svědek celé události. Ten se ho pokusil zadržet do příjezdu policistů. Při tom došlo k potyčce. Když na místo dorazili policisté, provedli u řidiče orientační dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 1,74 ‰ alkoholu. Dále mu zadrželi jeho řidičský průkaz a odvezli ho na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na 90.000 Kč. Dvaasedmdesátiletý muž je nyní důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.


kategorie: Zpravodajství, týden: 02, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Společenská kronika
Nejčtenější články
Nadýchali ještě před Silvestre...
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
Útěk z Prahy?
Dvě události
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.