Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 16.07.2024 01:07, jste 21030869. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Silnice nižších tříd jsou vysokou prioritou

Téměř sto kilometrů opravených silnic a více než tucet rekonstruovaných mostů - to je stručný přehled investičních akcí, které vloni v regionu uskutečnila Správa silnic Olomouckého kraje (SSOK). Součet všech jejich loňských investic se vyšplhal na více než 823 miliónů korun.

Kraj - "Pro Olomoucký kraj je rekonstrukce silnic nižších tříd prioritou a slíbili jsme, že se na tuto oblast zaměříme. Vloni se nám v tomto směru podařilo odvést obrovský kus práce, ve které budeme pokračovat i v roce 2024," uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Mezi finančně náročné investiční akce SSOK vloni patřila například oprava silnice druhé třídy z Troubelic do Uničova, na Prostějovsku šlo o rekonstrukci cesty z Kostelce na Hané do Ptení, v okrese Přerov proběhla modernizace Lipnické a Záhorské ulice v Týnu nad Bečvou. Na Šumpersku potěšila motoristy nová cesta v Lošticích a na Jesenicku průtah Vlčicemi. Vůbec nejnákladnější stavbou byla vloni oprava silnice a zpevnění přilehlého svahu u Hanušovic - tento projekt vyšel na zhruba 108 miliónů korun a nebyl náročný jen finančně, ale i technicky. Celkem vloni SSOK, která spadá pod Olomoucký kraj, opravila šestašedesát silnic a mostů.

"Některé z investičních akcí loňského roku se protáhnou i na letošek a zároveň odstartují opravy dalších cest. Olomoucký kraj pochopitelně nemůže opravit všechny silnice naráz, i když by moc chtěl. Věřím ale, že se postupně podaří kvalitu silniční sítě zlepšit," uvedl hejtman Suchánek.


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 02, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.