Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je sobota 24.02.2024 14:53, jste 20243121. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Předporodní kurzy

Foto - Nastávající rodiče na Jesenicku se opět mohou těšit z dalšího běhu předporodních kurzů. Získají zde cenné rady od laktační poradkyně, sestry z novorozeneckého oddělení, porodní asistentky, primářky MUDr. Jany Chrastinové a MUDr. Ivety Poljakové - lékařky z anesteziologicko - resuscitačního oddělení.

Předporodní kurzy

"První lekce se věnuje tématu Bonding, kojení a šestinedělí, touto lekcí vás provede dětská sestra novorozeneckého oddělení a laktační poradkyně. Další lekce kurzu se věnuje tématu průběh porodu, spolupráce s lékařem během porodu a sestavení předporodního plánu. V dalších lekcích se dozvíte o epidurální analgezii a způsoby anestézie u císařského řezu. Dalším důležitým tématem bude Psychika v těhotenství a po porodu, tímto tématem vás provede Mgr. Kamila Jankesová konzultantka z organizace ÚSMĚVY MÁMY. Posledním tématem bude cvičení v těhotenství a po porodu, využití kineziotapingu (tejpování) jako ideální volbou od úlevy od bolesti zad, otoků dolních končetin, podpora hojení jizvy po císařském řezu," vyjmenovává obsah Pavlína Vašinová, staniční sestra novorozeneckého oddělení Nemocnice AGEL Jeseník.

O předporodní kurzy je mezi nastávajícími maminkami čím dál větší zájem. "Maminky oceňují především to, že si mohou prohlédnout prostředí ve kterém budou rodit, seznámí se s personálem během kurzu," dodává sestra Pavlína Vašinová.


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 02, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Společenská kronika
Nejčtenější články
Nadýchali ještě před Silvestre...
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
Útěk z Prahy?
Dvě události
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.