Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je sobota 24.02.2024 13:03, jste 20242768. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Pomohou prý s řešením dluhů

Olomoucký kraj v lednu, kdy se pravidelně otevírá většina dotačních programů, nabídl zcela novou možnost podpory. O peníze na dluhové poradenství však nežádaly fyzické osoby, obce či příspěvkové organizace, ale poskytovatelé sociálních služeb, kteří se zaměřují na odborné sociální poradenství a terénní programy, kteří se věnují právě i problematice dluhového poradenství.

Kraj - "Jedná se o něco, co tu v krajské dotační politice ještě nebylo. Uvědomujeme si totiž, že odborná pomoc je důležitá a mnohdy nezbytná. A aby jí mohli lidé kvalitně zřizovat, potřebují na to peníze. Proto jsme nově na podporu dluhového poradenství v kraji vyčlenili tři milióny korun," uvedl hejtman Josef Suchánek.

Poskytovatelé služeb dluhového poradenství mohou finance využít na provoz své činnosti a její propagaci, na vybavení prostor, odbornou podporu zaměstnavatelů nebo financování dalších potřebných výdajů.

"Podporu dluhovému poradenství nám dlouhodobě doporučovala Agentura pro sociální začleňování. Poradny nebyly schopné hradit některé expertní, především právní, služby důležité pro úspěšné vyřízení oddlužení. Pomáháme tak odborným poradcům lépe pomáhat. Tak, aby se dlužníci zbavili staré zátěže a vraceli se na trh legální práce a přestali zatěžovat sociální systém. Na tom vydělají všichni," dodal náměstek hejtmana pro sociální oblast Ivo Slavotínek.


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 02, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Společenská kronika
Nejčtenější články
Nadýchali ještě před Silvestre...
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
Útěk z Prahy?
Dvě události
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.