Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pátek 23.02.2024 02:02, jste 20236334. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

V jesenické nemocnici se za uplynulý rok narodilo 243 dětí

Foto - V loňském roce se v Nemocnici AGEL Jeseník narodilo 243 dětí. Roku 2023 v celkovém součtu kralovali chlapci, posledním dítětem roku byla ale holčička. Porodníci pomohli přivést na svět konkrétně 132 chlapečků a 111 holčiček.

V jesenické nemocnici se za uplynulý rok narodilo 243 dětí

Jeseník - Posledním miminkem roku 2023 byla v Nemocnici AGEL Jeseník holčička jménem Kateřina, která se narodila na Silvestra. Prvním miminkem roku 2024 se stala holčička Kristýna, která se narodila v noci 1. ledna, ve 23:05.

Nejvíce miminek se v jesenické nemocnici narodilo v měsíci červenci, naopak nejméně jich bylo v červnu. Nejtěžší miminko loňského roku mělo porodní váhu 4538 g, naopak to nejlehčí vážilo pouhých 514 g.

Rodiče pro svá miminka vybírali nejčastěji tradiční jména jako je Adéla, Viktorie, Natálie, Matyáš, Tobiáš či Oliver. Objevila se ale i jména netradiční, jako například Auri, Salome Noemi, Than nebo Matvej.

Porodnice Nemocnice AGEL Jeseník je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelská k dětem. Rodičky mají možnost využít ambulantní porod, mohou tedy být s miminkem propuštěny během pár hodin domů. Budoucí maminky mohou využít aromaterapii, muzikoterapii, vaginální napářku. Dále Gynekologicko-porodnické oddělení nabízí budoucím maminkám předporodní kurzy a skupinové cvičení, možné je také po domluvě využít prohlídku porodního sálu a novorozeneckého oddělení.


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 01, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Společenská kronika
Nejčtenější články
Nadýchali ještě před Silvestre...
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
Útěk z Prahy?
Dvě události
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.