Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pondělí 20.05.2024 05:40, jste 20715162. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Vypsali dotace na podporu různých aktivit

Spolky a lidé, kteří se ve svém volném čase starají o přírodu, organizace vzdělávacích akcí a kroužků, výsadba stromů podél cest a zeleně v krajině. Na tyto projekty vypsalo hejtmanství novou dotaci. V Programu na podporu aktivit v oblasti životního prostředí a zemědělství na ně uvolnilo 8,7 miliónů korun.

Kraj - „Životní prostředí a péče o přírodu jsou důležité a jejich podpora obzvlášť. Ať už se jedná o činnost spolků věnující se chovatelství, myslivosti či zahrádkářství nebo organizace působící přímo v osvětě a ochraně životního prostředí, rádi tyto různé projekty podpoříme,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Největší částku, přes šest miliónů korun, hejtmanství vyčlenilo na podporu akcí a opatření v oblasti životního prostředí a zemědělství. Jedná se například o výsadbu zeleně, zakládání květnatých pásů, budování naučných stezek nebo aktivity směřující k předcházení vzniku odpadu či k zadržování vody v krajině. Jedním a půl miliónem korun kraj podpoří celoroční činnost zájmových spolků a organizací, zbylý jeden milión korun nově putuje na vzdělávací a osvětové akce.

„V Olomouckém kraji žije spousta lidí, kteří mají konkrétní nápady, jak přírodě pomoci, a kraj zase pomůže jim, aby mohli tyto nápady proměnit v činy. Podporu v oblasti životního prostředí každoročně navyšujeme a celý systém zpřehledňujeme, aby byl pro případné zájemce co nejjednodušší,“ dodal Martin Šmída, krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství.

Možností, na jaké projekty z programu čerpat, je spousta. O dotace lze žádat do 5. dubna. Všechny důležité informace týkající se pravidel, způsobu podání žádosti či výše získané částky naleznete na webových stránkách olkraj.cz v sekci Krajské dotační programy.


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 05, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Vánoční koncert v Bělé
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Kauza Jindřichov
Jeseník chce stavět plavecký b...
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.