Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 26.03.2023 08:39, jste 18248968. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Policejní deník

Foto - Okresní svodka Policie ČR

Policejní deník

Nedal přednost autobusu

V pátek 10. března dopoledne došlo v Jeseníku v křižovatce ulic Lipovská a Fučíkova k dopravní nehodě osobního vozidla Škoda Octavia a autobusu. Čtyřiasedmdesátiletý řidič automobilu nedal přednost v jízdě po hlavní komunikaci jedoucímu autobusu a došlo k jejich střetu. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn, alkohol za volantem vyloučila odborná dechová zkouška a způsobená hmotná škoda byla předběžně vyčíslena přes 100 000 korun. Policisté dopravní nehodu kvalifikovali jako přestupek podle zákona o provozu na pozemních komunikacích, za který uložili řidiči pokutu příkazem na místě.

Řidiči na pokutách zaplatili 91 tisíc korun

V uplynulém týdnu se policisté intenzivněji zaměřili na bezpečnost a plynulost v silničním provozu. Policisté v Olomouckém kraji se účastnili nejen celorepublikové dopravně bezpečnostní akce ROADPOL, zaměřené na používání bezpečnostních pásů, ale věnovali se i krajským preventivním akcím. Ty cílili na řidiče motorových vozidel, zdali neřídí pod vlivem alkoholu, nepřekračují rychlost a také mířili na tranzitní řidiče. Policisté při akcích zkontrolovali téměř 1 600 vozidel, zjistili 217 dopravních přestupků a na pokutách vybrali 91 000 korun. V rámci dvoudenní akce ROADPOL zaměřené na používání bezpečnostních pásů policisté přistihli třiapadesát nepřipoutaných řidičů a dalších dvacet motoristů překročilo nejvyšší povolenou rychlost. Jedenáct řidičů jelo po dálnici bez zaplacené dálniční známky. Čtyři řidiči řídili pod vlivem alkoholu a dva pod vlivem jiné návykové látky. Při následné akci zaměřené na tranzitní dopravu (přepravující osoby či náklad) jsme zjistili dvanáct přetížených vozidel. Zkontrolovali jsme přes sto padesát cizinců a žádný z nich nepobýval na našem území nelegálně, ani nepředložil padělaný nebo pozměněný cestovní doklad.

Dohnalo ji svědomí?

Kriminalisté územního odboru Jeseník sdělili 31leté ženě z Jesenicka podezření ze spáchání přečinu křivého obvinění. Mladá žena policistům koncem února oznámila, že ji měl její o dva roky starší partner v místě jejich bydliště dlouhodobě a každodenně slovně i fyzicky napadat. Po incidentech, během kterých ji měl kopat a bít pěstmi, jí po celém těle vznikaly hematomy. Současně policistům sdělila, že některým  útokům měly být přítomny i jejich děti. V jednom případě měla být dokonce ze strany svého druha nucena k užití pervitinu. Jen pár dnů nato stála žena opět před policisty, ovšem s naprosto odlišným tvrzením. Takřka vše, co měla ve své prvotní výpovědi uvést, si měla vymyslet. Za lží měla stát pomsta partnerovi za to, že měl rozbít společné zařízení bytu. Podle svých slov měla udání realizovat s představou, že partner skončí za mřížemi. O svobodu nakonec může díky svému neuváženému jednáním přijít ona sama. Podle trestního zákoníku jí hrozí až tři roky za mřížemi.

Libor Hejtman, Petra Vaňharová, tiskoví mluvčí


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 10, ročník: 33, rok: 2023, zobrazení: 38

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika
1 Odešli z našich řad
2 Společenská kronika
3 Řádková inzerce
4 Předplatné
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitel... - 1554x
Neplatil výživné, teď mu ... - 1141x
Kraj znovu pomůže s rozvo... - 1121x
Mužům AC Gamaspol Jeseník... - 1083x
Únorové novinky za zelený... - 736x
Nejčtenější sloupky
"Chtěl bych se dožít... - 8466x
K ČEMU VOLBY - 2799x
Internetový úvod - 1667x
Hádejte třikrát - 1455x
Mikulovice bez praktickéh... - 502x
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.