Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je sobota 01.04.2023 16:05, jste 18290366. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Vítězství v Přerově, porážka na půdě vedoucích Čechovic

KST Jeseník A se z výjezdu vrátil s polovičním ziskem. Béčko Jeseníku v krajské soutěži 1 stoprocentní, Mikulovicím chyběl Matějíček. KST Jeseník C krajskou soutěž 2B udržel. Skorošice v okrese poprvé padly.

Okres - První březnová sobota patřila stolnímu tenisu. KST Jeseník A se v divizi z výjezdu přes kopec vrátil s polovičním bodovým ziskem. Už v 9 hodin ráno nastupovali jeseničtí stolní tenisté (Vlastimil Honemann ml., Lukáš Veigl, Vítek Dvořák a Karel Schopf) na půdě vedoucích Čechovic A. Hosté otočili vedení domácích 3:1 na 3:4, pak ale převzali iniciativu Čechovice, které třemi body otočily na 6:4. Veigl sice snížil na 6:5, ovšem Čechovice si vedení už vzít nenechaly a vyhrály 10:6.

V odpoledním utkání nastoupil Jeseník na půdě pátého Přerova C a po skvělém finiši, v němž za stavu 5:5 získal pět bodů v řadě, vyhrál 10:5 a připsal si důležité vítězství. V tabulce však musel po sobotě přepustit druhé místo Šumperku, jenž si připsal dvě výhry. Také v krajské soutěži 1 čekal KST Jeseník B souboj s vedoucím celkem tabulky. Čechovice B však hostil doma. Hosté sice třikrát vyrovnali (na 2:2, 4:4 a 5:5), ale pak už jim domácí kvarteto ve složení Karel Macík, Tomáš Petrek, Vladimír Vinkler a Milan Jurčák nedalo šanci a vyhrálo 10:7.

Odpolední zápas odpadl, neboť hosté z posledního Lutína nepřijeli a KST Jeseník B vyhrál kontumačně 10:0. Stejné vítězství si nad Lutínem, který nepřijel, dopoledne připsala i TJ Sport Mikulovice A. Odpoledne však bez Miloše Matějíčka st. v sestavě Josef Pokorný, Tomáš Lužík, František Vrána a Kamil Harenčák nestačila na Čechovice B. V mikulovické sokolovně se odehrávala dramatická bitva, v níž domácí sice po úvodních čtyřhrách vedli 2:0, ale pak jen dotahovali vedení hostí. Vyrovnat se jim podařilo ještě na 6:6, ale závěr patřil hostům a Mikulovice padly 7:10. Na postavení obou celků v tabulce se nic nezměnilo - Jeseník B zůstal druhý, Mikulovice A čtvrté.

V krajské soutěži 2B KST Jeseník C doma ráno udolal v důležitém zápase Olympii Bruntál 10:8, když vedl již 10:4 a hosté korigovali až za rozhodnutého stavu. Odpoledne však nestačil na druhý Rýmařov a padl 6:12. Mikulovice B ráno sice zabojovaly, ale na Rýmařov nestačily a výsledek 5:13 na přijatelnou formu upravily až v závěru, když hosté šetřili síly a nenastoupili k posledním soubojům. Odpolední zápas s Olympií Bruntál byl totální propadák a výsledek 0:18 hovoří za vše. Zatímco Jeseník C se již zachránil, v případě Mikulovic B bylo již před týdny jasné, že si budou balit do okresu. V regionálním přeboru se mladíci Jeseníku postarali o další senzaci a po skalpu Mikulovic C dokázali díky drtivému finiši porazit vedoucí Skorošice 11:7. Mikulovice C sice poté zvítězily na půdě posledního Jeseníku D, ale na letošním titulu Skorošic už to nic změnit nemohlo.


pm, kategorie: Sport, týden: 09, ročník: 33, rok: 2023, zobrazení: 25

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika
1 Odešli z našich řad
2 Společenská kronika
3 Řádková inzerce
4 Předplatné
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitel... - 1857x
Neplatil výživné, teď mu ... - 1505x
Kraj znovu pomůže s rozvo... - 1483x
Mužům AC Gamaspol Jeseník... - 1425x
Únorové novinky za zelený... - 965x
Nejčtenější sloupky
"Chtěl bych se dožít... - 8839x
K ČEMU VOLBY - 3170x
Internetový úvod - 2047x
Hádejte třikrát - 1800x
Mikulovice bez praktickéh... - 696x
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.