Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je sobota 01.04.2023 15:48, jste 18290272. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Parádní jízda "fenixáků"

Foto - Jaro už klepe na dveře, avšak paní zima se ještě nechce vzdát svého sněžného království. Původně plánované místo určení Jablonec n. Nisou nebyl schopen garantovat qalitu pořádaného společného závodu ČP a M-ČR v běhu na lyžích, tudíž padla volba na výše položené H. Mísečky, kde ve směsici slunce a štiplavého mrazíku se notně přidávaly i sněhové návaly, jaro tedy ještě není na pořadu dne.

Parádní jízda "fenixáků"

Pořadatel ve skromných podmínkách, toliko kontrastující s mohutně budovanými lyžařskými areály v sousedním Polsku, udělal maximum pro zdar 3 denních běžeckých klání, jehož vrcholem byly mistrovské soutěže štafet. Čáry máry přinášely do poznámek servismanů proměny počasí, na štěstí sníh zůstával pokorně jednotný a taxe v jádru dala vychytat "špicová máza"- a ta je základ úspěchu ruku v ruce s formou a sportovní zdatností.

Samotná atmosféra soutěží byla pod pozitivním vlivem výrazných výsledků na MS v Planici našich reprezentantů Nováka, Razýmové, Beranové, Fellnera. Jen štafety nějak nikdo nebyl schopen vypochopit.

Barvy FEJE hájilo početné klubko našich běžců a ti se blýskly několika výjimečnými výsledky. Nutno ještě podoknout, že i nějaký ten nezdar se vklínil do úspěšné výpravy, ale o tom je prostě sport.

Pátek ČP volná technika INDi

Slunce zář na jižních partiích nadělal ze sněhu bílou kaši, ve stinných částech zůstával sníh piašanový a volba správných lyží, struktur i samotného namazání byla na kumštu každého sportovce, trenéra, servismana.

Za mimořádně úspěšné lze považovat především vystoupení letos dominantní A. Milerské a zkušeného V. Kozlovského.

6. J. Kouřilová 23. J. Vršanová

5. M. Šír 5.T. Cenek 1. A. Milerská 14. E. Kouřilová 17. M. Szotkovwská 23. M. Hloušková

12. F. Sázel 9. A. Břečková 14. A. Strouhalová

2. V. Kozlovský 9. M. Juřík 14. J. Strouhal 15. K. Horník

Sobota stíhací závod Klasika

Značně komplikovaná máza v kombinaci klistr-tuhý dala vyniknout zlatým ručičkám servismanů a ten, kdo se uměl technicky srovnat s nástrahami proměnlivosti sněhu i náročností tratí, mohl se radovat.

Výborně si počínala mladičká J. Kouřilová, svoji výjimečnost potvrdila A. Milerská, jen Kozlovský marně stíhal talentovaného Tuže, přec boj na ostří nože do posledních okamžiků. Výrazně si polepšila i žena A. Břečková. Od zkoušek na medicíně si odskočila A. Strouhalová a vešla se do TOP 10.

4. J.Kouřilová 18. J. Vršanová

5. M. Šír 5. T. Cenek 26. O. Černoch

1. A. Milerská 13. M. Hloušková 10. F. Sázel 24. D. Kantor

5. A. Břečková 9. A. Strouhalová 2. V. Kozlovský

6. M. Juřík 9. K. Horník

Neděle štafety volná technika

Pro všechny zainteresované vyjímečný závod tříčlenných štafet sebou přináší mraky soubojů, nástupů, kontaktních okamžiků a směsici radosti nad zdařilou kolektivní soutěží ruku v ruce se zklamáním pro ty, jež nestačili tempu nejlepších. Naše soubory se "pochlapili" a dosažená vítězství u st. dorostenek potažmo seniorů- hučku dolů a poklona mistrům, však jsme v Kerkonošách byli u slavnostního ceremoniálu slyšet ponejvíce- halasné skandování se neslo až snad ku Hančově mohyle na Zlatém návrší- tedy jako letitá poklona lyžařskému fenovénu.

6. Šír - Černoch- Cenek chlapci skončili pod stupni vítězů, však naznačili další perspektivu do budoucna v plejádě 27 štafet

TITUL pro E. Kouřilovou - M. Szotkowskou - A. Milerskou

Nejrychleji rozběhnutý úsek aktivní Emou, na níž navázala Margorzata výborným bojovným výkonem a to nejlepší na závěr - hurikán Anička již s odstupem 40 s nenechala na pochybách, kdo je letos pánem této kategorie.

12. M. Hloušková - M. Bandíková - N. Mudrová

Starší dorci statečně vzdorovali české přesilovce, jejich 5. místo je mezi výborná představení našeho kolektivu

5. D. Kantor - R. Janeček - F. Sázel

Až v samotném závěru přišla štafeta žen o reálnou možnost si doběhnout pro bronz, ovšem i tak 5. místo je hodnotné

5. A. Břečková - A. Strouhalová - A. Szotkowská

Na závěr jedním dechem senzace na lyžařském planši

J.Strouhal rozběhl v těsném kontaktu s reprezentanty, vrátivší se z MS na tuto událost a položil základ zlatého úspěchu. Mladičký junior Juřík - čipera jeden - vypálil všem rybník- jaksi s ním nikdo nepočítal a on dosáhl 2. nejlepšího času na úseku. Následně se rozjel "fenixácký expres" Kozlovský, který potrkal všechny soupeře beze zbytku a prosvištivší přes vadnoucí jilemnickou a dukláckou sestavou si nezadržitelně s náskokem vychutnal další titul s rukama vztyčenými k nebi- gesto k nedávno zesnulé mamince.

1. J. Strouhal - M. Juřík - V. Kozlovský

Bravo mládenci, jak se říká, jen tak dál, takovou radost Jeseníky rády unesou.


zhor, kategorie: Sport, týden: 09, ročník: 33, rok: 2023, zobrazení: 59

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika
1 Odešli z našich řad
2 Společenská kronika
3 Řádková inzerce
4 Předplatné
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitel... - 1856x
Neplatil výživné, teď mu ... - 1504x
Kraj znovu pomůže s rozvo... - 1483x
Mužům AC Gamaspol Jeseník... - 1423x
Únorové novinky za zelený... - 965x
Nejčtenější sloupky
"Chtěl bych se dožít... - 8838x
K ČEMU VOLBY - 3170x
Internetový úvod - 2046x
Hádejte třikrát - 1798x
Mikulovice bez praktickéh... - 695x
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.