Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je sobota 01.04.2023 16:44, jste 18290460. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Mládež válí, muži hledají ztracenou pohodu

Foto - V novém roce florbalisté Jeseníku ještě nevyhráli a připsali si na své konto jednu porážku a tři remízy.

Mládež válí, muži hledají ztracenou pohodu

Dvě poslední v sobotu 11. února v domácí sportovní hale, kde se utkali s Petrovicemi a Domaslavicemi. Přestože šlo o mužstva ze spodní poloviny tabulky, o body s nimi se Jeseník velkoryse podělil. V úvodním dopoledním zápase s Domaslavicemi domácím katastrofálně nevyšel úvod a po deseti minutách prohrávali 0:3. Naštěstí ještě do konce úvodní třetiny Stavianis vykřesal naději snížením na 1:3 a ve druhé třetině hráči FBK náskok hostí stáhli na 3:4. O vyrovnání se v poslední části zápasu postaral David Píšek. Bod tak byl vzhledem k průběhu zápasu spíše ziskem než ztrátou.

Podobný průběh měl také odpolední zápas s Domaslavicemi, jen s tím rozdílem, že v něm padlo téměř dvakrát tolik branek a neskončil 4:4, ale 7:7. Opět nevydařená první třetina, trhák hostí a pak už jen honba za vyrovnáním, které symbolicky opět zajistil David Píšek. FBK Jeseník tak sice po 16 odehraných kolech drží čtvrtou příčku tabulky Regionální ligy, medailové posty se mu však zase o kousek vzdálily. Více radosti jesenickému florbalu přinášejí mládežnická družstva Starší žáci v nižší krajské soutěži - Olomouckém přeboru starších žáků - kráčí v novém roce od vítězství k vítězství a v průběžné tabulce už postoupili na druhou příčku, když na turnaji v Lipníku porazili domácí tým 5:1 a do té doby v tabulce druhou Mohelnici B 9:2!

Dařilo se také nejmladším týmům jesenického florbalu, přestože v těchto věkových kategoriích se hraje hlavně pro radost z pohybu. Elévové startující v Olomoucké lize ovládli turnaj v Kostelci, kde porazili Lipník, Šternberk, Prostějov i Uničov. Řádila i přípravka Jeseníku, která v Olomoucké lize přípravek porazila Asper Šumperk Blue 11:2, Asper Šumperk Yellow 13:4, Uničov Blue7:1 a Uničov Yellow rekordním výsledkem 20:0.

Na snímku Elévové FBK Jeseník. FOTO (pm)


pm, kategorie: Sport, týden: 09, ročník: 33, rok: 2023, zobrazení: 62

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika
1 Odešli z našich řad
2 Společenská kronika
3 Řádková inzerce
4 Předplatné
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitel... - 1860x
Neplatil výživné, teď mu ... - 1507x
Kraj znovu pomůže s rozvo... - 1485x
Mužům AC Gamaspol Jeseník... - 1429x
Únorové novinky za zelený... - 965x
Nejčtenější sloupky
"Chtěl bych se dožít... - 8841x
K ČEMU VOLBY - 3171x
Internetový úvod - 2048x
Hádejte třikrát - 1801x
Mikulovice bez praktickéh... - 698x
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.