Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je sobota 01.04.2023 15:21, jste 18290168. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Čtyřkolka Milada pomáhá udržovat stopy v Jeseníkách

Foto - Jeseníky mají nový moderní stroj na údržbu lyžařských běžeckých stop. Od 15. února jim pomáhá silná, multifunkční a obratná čtyřkolka, kterou se jeseničtí rolbaři rozhodli pojmenovat Milada. Slavnostní předání stroje proběhlo na sedle Skřítek, které odděluje Jeseníky od Hraběšické hornatiny.

Čtyřkolka Milada pomáhá udržovat stopy v Jeseníkách

Kraj - "Novou čtyřkolku lze použít pro běžkaře k údržbě tras, k odstraňování popadaných stromů a k jarní i letní údržbě. Ale také v případě, kdy bude nezbytné někomu pomoci," zhodnotil pořízení a plánované využívání čtyřkolky hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek. O tom, že je čtyřkolka skutečně multifunkční, se zástupci kraje i organizace Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu přesvědčili už při slavnostním předání.

"V průběhu tiskové konference byla nová čtyřkolka neplánovaně zapojena do záchrany života běžkaře, který zkolaboval na jedné z tras v těžko dostupném terénu. Jsem ráda, že jsme ji právě křtili a mohli jsme tak záchranářům rovnou předat nový stroj, který někomu zachránil život," okomentovala bouřlivý křest nového stroje Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast cestovního ruchu a vnějších vztahů.

Nový stroj včetně sněžných pásů a potřebného příslušenství pro vyrýsování bílých stop si i díky příspěvku Olomouckého kraje pořídila organizace Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu v rámci projektu "Pořízení čtyřkolky včetně techniky pro údržbu lyžařských běžeckých tratí v Olomouckém, Pardubickém a Moravskoslezském kraji". Stroj zakoupili v celkové hodnotě téměř 650 tisíc korun, na financování se podílelo také Ministerstvo pro místní rozvoj.


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 08, ročník: 33, rok: 2023, zobrazení: 232

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika
1 Odešli z našich řad
2 Společenská kronika
3 Řádková inzerce
4 Předplatné
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitel... - 1855x
Neplatil výživné, teď mu ... - 1504x
Kraj znovu pomůže s rozvo... - 1482x
Mužům AC Gamaspol Jeseník... - 1421x
Únorové novinky za zelený... - 965x
Nejčtenější sloupky
"Chtěl bych se dožít... - 8836x
K ČEMU VOLBY - 3169x
Internetový úvod - 2044x
Hádejte třikrát - 1798x
Mikulovice bez praktickéh... - 694x
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.