Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je sobota 01.04.2023 15:26, jste 18290168. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Žulovští Buldoci ukončili panování Mikulovic

Foto - Lázeňská hokejová liga v neděli skončila. Drama do posledního zápasu. Ostuda s jesenickým kluzištěm. Nebýt pomoci Zlatých Hor, liga by se nedohrála.

Žulovští Buldoci ukončili panování Mikulovic

Okres - „Lázeňská liga“ je od neděle minulostí. Poslední zápasy odehrané o víkendu ve Zlatých Horách uzavřely letošní ročník soutěže, který bude spojen s ukončením kralování Mikulovic a ostudou kolem jesenického kluziště.

Přestože podle tradice přetrval v názvu hokejového klání mužstev z Jesenicka název „Lázeňská“, v lázních už se dávno nehraje a letošní ročník proběhl na kluzištích v Jeseníku a ve Zlatých Horách. Na podzim se dokonce mluvilo o tom, že by se celá liga mohla odehrát na kluzišti u městské sportovní haly, ale nakonec z toho bylo velké fiasko a „vyhnání“ hokejistů z Jeseníku, že prý „ničí“ led. Nebýt pomocné ruky Zlatých Hor, kde „kupodivu“ hokejisté led neničili, liga by zůstala nedokončena. Ze strany Jeseníku nešlo přitom o nějakou charitu. Hráče stál pronájem kluziště těžké peníze, bohužel kvalita ledu nebyla dobrá a nic nevydržel.

Z hlediska sportovní úrovně nabídl letošní ročník mnohem větší náboj než ten loňský. O medaile se bojovalo do posledního kola a žulovští Buldoci ve strhujícím finále sesadili HC Mikulovice z čela průběžné tabulky. Oba favorité do té doby poráželi všechny své soupeře a jejich první vzájemný zápas skončil vítězstvím Mikulovic 3:2 po prodloužení. V neděli však Buldoci ne zcela kompletní Mikulovice jednoznačně přejeli 5:1 a trofej vyhráli.

Také souboj o třetí místo byl nesmírně dramatický a z bronzové medaile se nakonec radoval HC Jeseník, který v minisouboji se Zlatými Horami Wild a žulovskými Beruškami získal nejvíce bodů. Jen těsně za ním skončily Zlaté Hory, které v přímém souboji s Jeseníkem padly 1:8 a 5:6 po prodloužení. Páté místo obsadily Berušky, které se sice po výsledcích 9:6 a 2:7 podělily o body s Jeseníkem, ale nezvládly souboje se Zlatými Horami (porážky 7:6 a 4:3 po prodloužení). Tabulku uzavíral IHC Javorník, který na soupeře nestačil, a v celém letošním ročníku nevybojoval ani bod. Pořadí Lázeňské hokejové ligy ročníku 2022/2023: 1. Buldoci Žulová, 2. HC Mikulovice, 3. HC Jeseník, 4. Zlaté Hory Wild, 5. Berušky Žulová, 6. IHC Javorník Kanadské bodování: 1. Forgáč 26 b, 2. J. Karlík 23 b, 3. Karakasidis 21 b Nejlepší střelci: 1. Forgáč 19 gólů, 2. J. Karlík 15 gólů, 3. Čech 14 gólů


pm, kategorie: Sport, týden: 08, ročník: 33, rok: 2023, zobrazení: 264

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika
1 Odešli z našich řad
2 Společenská kronika
3 Řádková inzerce
4 Předplatné
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitel... - 1855x
Neplatil výživné, teď mu ... - 1504x
Kraj znovu pomůže s rozvo... - 1482x
Mužům AC Gamaspol Jeseník... - 1421x
Únorové novinky za zelený... - 965x
Nejčtenější sloupky
"Chtěl bych se dožít... - 8836x
K ČEMU VOLBY - 3169x
Internetový úvod - 2044x
Hádejte třikrát - 1798x
Mikulovice bez praktickéh... - 694x
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.