Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pondělí 20.05.2024 04:11, jste 20714851. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Hodně štěstí, zdraví, spokojenosti lásky všech kolem vás

Přání všem ženám, dodatečně k MDŽ, tento svátek si nenechejme vzít, nebo ho nahradit něčím cizím.

Asi nejsem sám, kdo si pamatuje začátek jara spojený s oslavou MDŽ. Také si pamatujeme různé názory na oslavu tohoto svátku. Asi nejtrapnější byly řeči, že se muži opili a ženy musely pracovat. Možná, že byli takoví ubožáci, ale převážná většina nás mužů koupila kytku a nějaký drobný dárek, v zaměstnání se, sice vybraní muži oslavy prožili společně se ženami a důstojně je bavili. Kdo to nezvládal, nebyl vítán, ti se možná vyjadřují proti těmto oslavám. Ani různé drobné dárky nebyly nic neslušného, naopak. Byl jsem na spoustě oslav a rád na to vzpomínám.

V den MDŽ byly pořady v rozhlase, v TV zaměřeny na tuto oslavu, vedoucí pracovníci, nebo politici předali ocenění ženám, které odváděli dobrou práci a ještě se staraly o rodinu. Zesměšňovat dárky dovede pouze ten, kdo to nedělá, to je však jeho chyba, ne těch, co to rádi dělali. Je smutné, že různé svátky, které u nás nebyly oslavovány, jsou dnes připomínány, plná televize, noviny i rozhlas. Co nám říkaly vyřezané dýně, co nám říkal svátek zamilovaných... Ano, zamilovaní byli, a proč by neslavila slečna tehdejší den žen? A důkaz zamilovanosti bych si myslel, že je pro každého jeho protějšek a společně strávený čas, nejen v samotný den opakovaně připomínaný ve všech stanicích.

Závěrem, všechny ženy, věřte, že většina z nás si to pamatuje a nějak vám to dáme vědět, s kytkou, nebo i bez kytky, nebo dárku. Dodatečně, přejeme štěstí, zdraví a trpělivost v současné náročné době.

Bohumil Poulíček


Bohumil Poulíček, kategorie: Zpravodajství, týden: 05, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Vánoční koncert v Bělé
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Kauza Jindřichov
Jeseník chce stavět plavecký b...
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.