Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pondělí 22.04.2024 23:56, jste 20532780. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Ceny se nedají okecat, ty se musí snížit

Tam, kde není do obce zaveden plyn, jsou běžně využívány bomby na PB. Používám velikost obsahu 10 kg. Při nákupu ve skladě jsem dostal doklad na rovných 500 Kč, za naplněnou bombu. Doslova jsem se divil této ceně. Známe z jiných prodejen, hlavně supermarketů, že ceny musí končit devítkami. Toto jsem neřešil. Pamatuji si doby, kdy jezdilo nákladní vozidlo s bombami, zastavovali v obci, prodávali naplněné bomby. Cena naplněné bomby byla 45, později 48 korun. Šly dál nahoru, v době krize to vylo doslova raketové navýšení. Proto uvedených 500 korun dnes. Podobně rychle, vždy řádně zdůvodněno se navyšovaly ceny, jak někdo říkal podle abecedy, a dostali se prodejci k F, tedy zdražilo se fšecko.

Tyto přehnané ceny se staly běžné, co nám zbývalo, jak platit. Poslední slova ministra financí, Stan Juru, není to koalice, je to jméno. Jeden Stan nám stačí, byla, pochvalná na hospodaření u nás. Inflace se drží kolem 2,5 %. Nutno dodat, výpočet pochází z dnešních cen, často násobek nedávných cen. Je velmi průhledné, napsat, ceny klesly o 4 %, ale z původních je pouze navýšení sníženo na 96 %. Nějaké řeči o úrokových sazbách bank nás nezajímají, snad jen informace, že příklad ČSOB měla několik miliard zisk za minulý rok. Stejně tak nejsou pro občany důležitá čísla různých, které v podstatě nemají vliv na ceny u nás. Nám postačí, v Polsku je to o třicet procent levnější a víme, kde nakoupit. Bankéři mají své dobře placené poradce, často placené vládou, ti nám něco nakukají a my se stejně zeptáme souseda, jsou ceny v Polsku stále stejné a máme svoji finanční politiku vyřešenu.

Jak dlouho nás bude ještě Stanjura ujišťovat, že vláda má vše pod kontrolou a srovnávat ceny, tím i možnosti výhodných nákupů s jejich stotisícovými platy. Je to výsměch, nebo urážka občanů? Omyl, je to dobré hospodaření bez stoupající inflace. Tak, neděkujeme vládo, ale dodám, nechceme. Hrajte si s čísly, nám postačí upravit daně tak, aby ceny na pultech klesaly, ne někde v tabulkách úředníků.
Bohumil Poulíček, kategorie: Zpravodajství, týden: 03, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:


Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Nadýchali ještě před Silvestre...
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Dvě události
Kauza Jindřichov
Jeseník chce stavět plavecký b...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.