Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 23.04.2024 01:13, jste 20533013. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Na běžecké trasy v Jeseníkách dá kraj jeden a čtvrt miliónu korun

Foto - Organizace Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu obdrží letos od Olomouckého kraje celkem jeden a čtvrt miliónu korun, a to na úpravu běžeckých tras a obnovu vozidel zimní údržby.

Na běžecké trasy v Jeseníkách dá kraj jeden a čtvrt miliónu korun

Kraj - „Peníze jsme poskytli ve formě navýšení členského příspěvku, aby je mohlo sdružení využít hned. Lyžařské běžecké trasy a jejich úprava jsou klíčovými předpoklady pro zajištění návštěvnosti Jeseníků v zimě,“ uvedla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Miliónem korun kraj podpoří údržbu běžeckých stop. Peníze poslouží na samotný provoz roleb, ale také na školení rolbařů, mapování a značení běžeckých tras, provoz GPS systému nebo informačního portálu jdemenabezky.cz, kde mohou běžkaři sledovat například pohyb roleb nebo sdílet na mapě polohu se svými kamarády.

Zbývající čtvrt milión korun sdružení použije na obnovu technického stavu sněžných vozidel. „Díky tomu bude zajištěna provozuschopnost stávající sněžné flotily. Peníze využijeme jak na nákup, tak na technicky náročné opravy sněžných vozidel,“ uvedl Tomáš Rak, ředitel Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.

Na horách mají běžkaři k dispozici přes tři sta kilometrů tras v devíti oblastech, a to Dolní Morava, Staré Město, Paprsek, Ramzová – Lipová-lázně – Jeseník, Červenohorské sedlo, Praděd a okruhy Kurzovní, Skřítek, Kouty nad Desnou a Rejvíz.


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 03, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Nadýchali ještě před Silvestre...
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Dvě události
Kauza Jindřichov
Jeseník chce stavět plavecký b...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.