Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je středa 29.05.2024 08:33, jste 20754975. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Mezinárodní den žen v Jeseníku

Foto - I přes poměrně velkou kampaň v porevolučním období od roku 1989 proti oslavám Mezinárodního dne žen se ukazuje, že zvítězil zdravý rozum. Laciné důvody o tom, že tento svátek je přežitkem socializmu, že to byl svátek, který sloužil k tomu, aby se mužská část naši populace jen opíjela, se ve veřejnosti neujaly.

Mezinárodní den žen v Jeseníku

Jeseník – Jako každoročně v posledních letech jsou květinářství 8. března obležená kupujícími. Květiny jsou totiž nejčastějším dárkem všem ženám. A kupují je všichni, bez rozdílu věku – mladí, starší a často i ti nejstarší, kteří si tento svátek nejvíce pamatují ze svého mládí. Vždyť ženy si tento dárek mezi mnoha jinými určitě zaslouží.

I dnes by bylo dobré si uvědomit historii tohoto svátku. U nás je oficiálním svátkem od roku 2004 jako významný den. Poprvé však byl slaven v roce 1909 po vyhlášení Americkou socialistickou stranou. Od roku 1911, kdy byl poprvé slaven v Německu, Rakousku-Uhersku, Švýcarsku, Dánsku a USA mezi jeho cíle patřilo volební právo žen. Od roku 1975 je svátek uznán Organizaci spojených národů jako Den mezinárodní solidarity žen za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj.

Smysl tohoto svátku ani dnes neztrácí na důležitosti. Je projevem vděčnosti a úcty ke všem ženám. Jeho oslava, která může mít velmi příjemnou atmosféru, laskavou a dobrou náladu je obzvláště vhodným zpestřením současné nedobré atmosféry v lidské společnosti, kdy se na lidi ze všech koutů mediálních prostředků valí samé negativní zprávy, které zvláště u starších lidí velmi špatně ovlivňují jejich psychiku.

Takže věřme, že i malý svátek s milým slovem a úsměvem potěší každou ženu v naší společnosti.

Prodeji předhází příprava kytiček Naděžda Říhová. FOTO (JL)


JL, kategorie: Zpravodajství, týden: 05, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Kauza Jindřichov
Jeseník chce stavět plavecký b...
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.