Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 03.12.2023 16:27, jste 19841488. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Začínáme už v sobotu 2. září

Foto - Vážení přátelé festivalu Karla Ditterse z Dittersdorfu, každým rokem se mi dostává výsady pozdravit Vás – naše věrné návštěvníky a posluchače koncertů Mezinárodního hudebního festivalu Karla Ditterse z Dittersdorfu a jsem za to nesmírně vděčná.

Začínáme už v sobotu 2. září

Sdružení Karla Ditterse z Dittersdorfu, z.s. vstupuje letošním rokem do 4. dekády své existence pořádáním XXXI. ročníku mezinárodního hudebního festivalu nesoucího jméno skladatele a hudebníka spjatého s naším pohraničním krajem – Karla Ditterse z Dittersdorfu. Při vzniku tohoto hudebního festivalu jsme si nedovedli vůbec představit, že bude mít takový ohlas jak u laické, tak i odborné veřejnosti. Naše představy o existenci festivalu jsou nám jasné i dnes: udržet festival ve výborné umělecké kondici, zachovat jeho pozici nejen na domácí hudební scéně a reprezentovat jím náš region. Naším hlavním cílem však je nabízet Vám, našim posluchačům, program, který Vás potěší, pohladí a osloví atmosférou, kterou nezažijete nikde jinde.

Každoročně se při tvorbě festivalového programu snažíme o to, aby jeho dramaturgie byla žánrově pestrá. Ne jinak tomu bude i letos. Během tří víkendů v osmi večerech budeme moci na jednotlivých festivalových koncertech obdivovat nejen krásnou, žánrově různorodou a pestrou hudbu, ale rovněž umělce, kteří jsou špičkovými muzikanty a jejichž interpretace je dokonalá. V letošním roce je v  celé historii festivalu do programu zařazeno i jedno nové místo konání jednoho festivalového koncertu a sice - město Zlaté Hory.

Dovolte mi Vás pozvat na první dva koncerty letošního festivalového ročníku, které se budou konat 2. září od 19.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jeseníku a v neděli 3. září v 18.00 hodin v  kostele Nejsvětější Trojice v Javorníku.

V sobotu 2. září se nám na zahajovacím koncertu představí orchestr Camerata Moravia s uměleckým vedoucím Vítem Mužíkem, svým sólovým vystoupením nás oslní sólistka Národního divadla Stanislava Jirků a pod taktovkou dvorního dirigenta festivalu Petra Chromčáka zazní Předehra opery Lékař a lékárník Karla Ditterse z Dittersdorfu, Stabat mater Antonia Vivaldiho a v naprosto nezvyklé a jedinečné režii a aranžmá Symfonie č. 45 fis-moll „ Na odchodnou“ Josepha Haydna.

V neděli 3. září si Vás dovolím pozvat po sedmi letech do kostela Nejsvětější Trojice v Javorníku na jedinečný koncert s názvem „ Klenoty české duchovní hudby“ v podání Eva Garajová – mezzosoprán, Žofie Vokálková – flétna a Michal Novenko – varhany.

Velice ráda bych na tomto místě poděkovala všem našim sponzorům, partnerům a mecenášům. Bez vás všech bychom nemohli každoročně realizovat ani jeden jediný koncert.

V neposlední řadě patří poděkování i vám, našim věrným posluchačům všech věkových kategorií a to za to, že jste nám po celou dobu třiceti jedna let věrně nakloněni a svojí přítomností nám dodáváte nejen novou energii do další práce, ale také pocit, že jsme součástí něčeho nadějného, smysluplného a velkého. Cítíme velikou radost, když vidíme, že naše koncerty navštěvují posluchači všech generací.

To, že MHF přečkal víc než tři desetiletí, je důkazem toho, že hudba lidskou duši nabíjí a zušlechťuje.

Hana Polášková - ředitelka festivalu

Na snímku Hana Polášková při loňském zahájení festivalu. FOTO archiv JT


TZ, kategorie: Kultura, týden: 32, ročník: 33, rok: 2023

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
5 Inzerce
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.