Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 03.12.2023 15:30, jste 19841166. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Jedna zatáčka se stala během pár dnů osudnou několika řidičům

Foto - Jen za poslední tři dny řešili policisté dvě dopravní nehody, ke kterým došlo v téže zatáčce na silnici mezi obcemi Velké Kunětice a Vidnava.

Jedna zatáčka se stala během pár dnů osudnou několika řidičům

V sobotu 5. srpna dopoledne vyjížděli policisté ke střetu dvou osobních motorových vozidel. Podle zjištěných informací 43letý řidič automobilu BMW s přívěsným vozíkem jedoucí od Velkých Kunětic nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména povětrnostním podmínkám a dostal smyk. S vozem přejel do protisměru, kde se střetl se Škodou Octavií, kterou řídil 58letý řidič. Ke zranění osob nedošlo a způsobená hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na téměř 200 000 korun. Alkohol za volantem vyloučila u obou řidičů provedená dechová zkouška.

7. srpna 2023 ráno havaroval ve stejných místech i 38letý řidič automobilu Škoda Octavia. Ten během jízdy ve směru od Velkých Kunětic nepřizpůsobil při průjezdu pravotočivou zatáčkou rychlost jízdy stavu vozovky a na mokrém povrchu dostal smyk. V důsledku toho postupně narazil zadní stranou svého vozu do dvou protijedoucích vozidel značky BMW a Peugeot. I tentokrát se dopravní nehoda obešla bez zranění, ovšem způsobená škoda vyšplhala na téměř půl milionu korun. Alkohol za volantem vyloučila u všech řidičů provedená dechová zkouška.

Za volantem neměl co dělat

Až dvě léta za mřížemi hrozí čtyřiadvacetiletému muži za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Muže ve středu 9. srpna večer zastavila policejní hlídka v obci Vlčice, když řídil osobní vozidlo Peugeot. Policisté při dopravní kontrole zjistili, že řidič nemá za volantem co dělat. Od dvou okresních soudů má mimo jiné uložen zákaz řízení všech motorových vozidel. Okresní soud v Jeseníku s mužem bude po pár měsících opět projednávat stejný přečin. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu na přelomu roku trestním příkazem uložil trest odnětí svobody na tři měsíce s podmíněným odkladem na zkušební dobu osmnáct měsíců a zákaz řízení motorových vozidel na dvacet měsíců.

Po nehodě si ustlal na trávě

V pátek v noci vyjížděli policisté z dopravního inspektorátu k nehodě, která se stala v obci Jeseník na ulici Dittersdorfova. Řidič vozidla Opel Astra jel od ulice Poštovní a zřejmě rychlá jízda zapříčinila, že přejel vpravo na chodník a narazil do kovové brány a do nosného betonového sloupku brány. Po nehodě 31letý řidič vystoupil z auta a vzdálil se na nedaleké parkoviště, kde byl později nalezen psovodem, jak odpočívá ve vodorovné poloze a spí spánkem spravedlivých. Dobrovolně se podrobil orientačnímu testu na návykové látky s negativním výsledkem. Opačné hodnoty se ale ukázaly na zařízení, kterým se měří hladina alkoholu. Muž nadýchal něco málo přes dvě promile. Dobrovolně se podrobil lékařskému vyšetření s odběrem bio materiálu. Událost se obešla bez zranění. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na vozidle na 50 tisíc a na bráně a sloupku cca 30 000 Kč. Na místě přišel mladý muž o řidičský průkaz a byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Nezvládla průjezd zatáčkou

Ve středu 16. srpna krátce po půl desáté dopoledne došlo na Červenohorském sedle v zatáčce číslo osmnáct k dopravní nehodě osobního automobilu Volkswagen s nákladním vozem Iveco.

Podle zjištěných informací 59letá řidička osobáku jedoucí ve směru od Jeseníku na Šumperku nepřizpůsobila při průjezdu pravotočivou zatáčkou rychlost jízdy zejména dopravně technickému stavu vozovky a přejela do protisměru. Zde se střetla s protijedoucím nákladním autem. Celou kolizi zakončila čelním nárazem do svodidel. Při dopravní nehodě utrpěla zranění její spolujezdkyně, kterou zdravotníci přepravili do jesenické nemocnice. Alkohol za volantem vyloučila u obou řidičů provedená dechová zkouška a způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 400 000 korun.

Za volantem se 3 promile

V neděli 20. srpna okolo 6. hodiny ranní kontrolovali policisté ve Zlatých Horách osobní motorové vozidlo značky Ford. Jeho 33letý řidič se podrobil mimo jiné odborné dechové zkoušce, při které nadýchal přes 3 promile. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Chtěla uškodit ex partnerovi, nakonec přitížila sama sobě

Jeseničtí kriminalisté sdělili 29leté ženě z Jesenicka podezření ze spáchání přečinu křivého obvinění, za který jí v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až 3letý pobyt za mřížemi.

Zhruba před rokem policistům oznámila, že ji její bývalý přítel po dobu zhruba čtyřletého partnerského vztahu v místě společného bydliště, navíc před zraky jejich nezletilého dítěte, opakovaně fyzicky napadal, zakazoval jí kontakt s přáteli a dokonce ji měl v jednom případě ohrožovat kuchyňským nožem.

V průběhu prověřování případu došli kriminalisté k závěru, že se její oznámení nezakládá na pravdě. Informace, které jim zpočátku sdělila, měla uvést se záměrem přivodit svému bývalému partnerovi trestní stíhání. Jak sama nakonec přiznala, celou situaci nadsadila, jelikož byla na svého ex partnera nahněvaná.

Toxikologický rozbor potvrdil u řidiče přítomnost drog

V pátek 11. srpna odpoledne kontrolovali policisté dopravního inspektorátu Jeseník mezi obcemi Zlaté Hory a Heřmanice osobní vozidlo značky Seat. Jeho 25letý řidič se mimo jiné podrobil orientačnímu testu na drogy, který u něj vyšel s pozitivním výsledkem na THC a amfetamin/metamfetamin. Následně absolvoval lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Na základě laboratorních výsledků, které u něj prokázaly přítomnost jak THC, tak i amfetaminu, zahájili policisté včerejšího dne úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí mladému řidiči trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

S autem havaroval, nadýchal 3 promile

Ve čtvrtek 24. srpna krátce před 21. hodinou havaroval ve Vidnavě 37letý řidič osobního motorového vozidla Škoda Fabia. Podle prvotních informací nezvládl při průjezdu levotočivou zatáčkou řízení a narazil do zaparkovaného vozidla značky Chevrolet. Po kolizi se podrobil odborné dechové zkoušce, při které nadýchal 3 promile. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn a způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 80 000 korun.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Petra Vaňharová, Libor Hejtman, Miluše Zajícová, tiskoví mluvčí


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 32, ročník: 33, rok: 2023

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
5 Inzerce
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.