Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 03.12.2023 14:50, jste 19840992. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Sedlo pod dohledem

Foto - Krásné víkendové počasí úplně vybízelo k projížďce. Hodně motorkářů proto zamířilo na Červenohorské sedlo. Jeseničtí policisté tentokrát pouze nedohlíželi na dodržování všech silničních pravidel, ale na sobotu si pro ně připravili i část preventivní.

Sedlo pod dohledem

Okres - Na vrchním parkovišti byli k dispozici zástupci BESIP, Zdravotní pojišťovny MV ČR a Aplikace Záchranka, kteří připomněli zásady poskytování první pomoci. Odpoledne pak dorazil i několikanásobný vicemistr ČR Ondřej Kroupa, který představil sport Moto Gymkhana (slalom na motorce). Motorkářům předvedl jak zvládat krizové situace, které je mohou v běžném provozu potkat (intenzivní brzdění, vyhýbání se nenadále překážce apod.). Nejenom motorkářům, řidičům, ale i cyklistům jsme v rámci akce "Řídím, piju nealko pivo" připomněli, že alkohol za volant, ani řídítka prostě nepatří. S sebou si pak odváželi nealkoholické pivo a jednorázový test na alkohol.

I přesto, že jsme akci předem avizovali, někteří motorkáři a řidiči si nedali říct a pravidla prostě nerespektovali. Policisté za víkend zjistili celkem 82 dopravních přestupků (pouze u motorkářů jich bylo 64). Na pokutách vybrali přes 53.000 Kč a 11 přestupků oznámili příslušnému správnímu orgánu. V 5 případech museli uložit kauci v celkové výši 35.000 Kč. Jeden řidič dokonce vyrazil na silnici pod vlivem marihuany, tuto látku u něj policisté také zadrželi. Nejčastěji policisté řešili špatný technický stav u motocyklů.

Touto akcí kontroly na Červenohorském sedle nekončí. Po celou motorkářskou sezónu zde pravidelně dohlíží policisté z jesenického a šumperského územního odboru, ale také policisté z odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Tereza Neubauerová, komisař


Tereza Neubauerová, komisař, kategorie: Zpravodajství, týden: 32, ročník: 33, rok: 2023

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
5 Inzerce
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.