Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 03.12.2023 15:49, jste 19841333. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Kraj pomůže zraněným zvířatům

Čtyři záchranné stanice zvířat, které působí v Olomouckém kraji, se i letos mohou spolehnout na podporu hejtmanství. Z krajského rozpočtu si mezi sebe rozdělí 300 tisíc korun. Peníze poslouží například na péči o zraněná srnčata, čápy nebo labutě.

Kraj - "Záchranné stanice si musely dříve o dotační podporu kraje žádat. To už teď neplatí, protože jsme se rozhodli jít opačnou cestou - kraj si u záchranných stanic objednává péči o zraněné zvířata formou služby. Takhle je to jednodušší, přehlednější a efektivnější," vysvětlil Martin Šmída, radní Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí.

V regionu tradičně fungují čtyři záchranné stanice zvířat - Ornis na Přerovsku a dále pobočné spolky Českého svazu ochránců přírody v Rudě nad Moravou, Němčicích nad Hanou a v Rýmařově.

Letošek je výjimečný

Na nedostatek práce si záchranné stanice zvířat v Olomouckém kraji rozhodně stěžovat nemůžou. Zvlášť ne letos, kdy dravci stihli hned dvě snůšky mláďat, a tak se v záchranných stanicích zhusta vyskytují například zraněné nebo opuštěné sovy či poštolky.

A s vrcholícím létem se do péče ochránců přírody dostávají také labutě. "Teď nám přibylo několik malých labutí, které jejich rodiče opustili. U nás hezky pookřály, společně chodí k vodě a až povyrostou, čeká je návrat zpátky do přírody," ujistila Lidmila Kňourková ze záchranné stanice v Němčicích nad Hanou.

Možná překvapivě nejnákladnější položkou v provozních výdajích každé záchranné stanice není krmení ani veterinární péče, ale doprava zvířat. Pro zraněné živočichy totiž vyjíždí ochránci přírody i několikrát denně.


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 32, ročník: 33, rok: 2023

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
5 Inzerce
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.