Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 03.12.2023 14:23, jste 19840857. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Rozvážnost při sdílení intimních materiálů se vyplácí!

Foto - Jeseničtí policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu vydírání. Včerejšího dne se na ně obrátil 23letý mladík, který téhož dne komunikoval na sociální síti mimo jiné i prostřednictvím videohovoru s  neznámou ženou. Během konverzace se měl sebeuspokojovat, čehož však zneužil neznámý pachatel.

Rozvážnost při sdílení intimních materiálů se vyplácí!

Kontaktoval jej s výhružkami, že pokud nezaplatí požadovanou finanční částku, rozešle nahraný intimní obsah jeho přátelům. V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitý trest. Pokud hodláte sdílet své fotky a videa s intimním obsahem, důkladně zvažte komu a jaké informace a materiály o sobě poskytnete. V případě, že se stanete obětí podvodníka, který na Vás vyvíjí nátlak, v žádném případě mu již nic dalšího neposílejte a neprodleně kontaktujte policisty.

Začalo to větví, nakonec mu na autě skončil celý kmenVe středu 26. července krátce po poledni došlo u obce Nové Vilémovice k dopravní nehodě motorového vozidla Volkswagen Caddy. Sedmačtyřicetiletému řidiči spadla bezprostředně před jedoucí auto větev stromu, do které i přes brždění narazil. Vlivem situace zastavil a během okamžiku mu na jeho vozidlo spadl rovnou celý kmen stromu. Dopravní nehoda se obešla bez zranění. Alkohol za volantem vyloučila dechová zkouška a hmotná škoda byla předběžně vyčíslena přes 200 000 korun.

Vyhýbala se zvěři, skončila s autem na střešeV neděli 30. července večer došlo v katastru obce Vlčice k dopravní nehodě osobního vozidla značky Peugeot. Podle zjištěných informací vběhla bezprostředně před jedoucí automobil lesní zvěř a 18letá řidička s vidinou zabránění střetu strhla řízení vpravo mimo vozovku. Po krátkém manévrování narazila vozem do označníku silniční propusti a nakonec skončila mimo komunikaci s vozem přetočeným na střechu. Mladá řidička utrpěla zranění, se kterým ji zdravotníci transportovali do jesenické nemocnice. Alkohol i drogy za volantem u ní vyloučila dechová zkouška a orientační test na drogy. Z důvodu úniku provozních kapalin zasahovala u dopravní nehody i jednotka Hasičského záchranného sboru Jeseník. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 50 000 korun.

Podvodná SMS ji připravila o 30 000 korunV pondělí 31. července se na policisty obrátila 47letá žena z obce na Jesenicku s oznámením, že se stala obětí internetového podvodu. Začátkem července přijala z neznámého telefonního čísla SMS zprávu, ve které byla upozorněna na neúspěšný pokus o doručení balíčku ze zahraničí. Důvodem měla být špatně uvedená adresa, kterou měla žena aktualizovat prostřednictvím přiloženého odkazu v textové zprávě. Shodou okolností očekávala zahraniční zásilku, a proto dbala pokynů uvedených ve zprávě. Po kliknutí na odkaz byla přesměrována na webové stránky, kde se dozvěděla, že má u zásilky nedoplatek a pro její doručení je nutné částku uhradit. Klikla na další odkaz a rázem se jí na monitoru otevřely podvržené stránky její banky, které však působily reálným dojmem. Oklamaná žena vyplnila přihlašovací údaje do internetového bankovnictví a rovněž i všechny informace ke své platební kartě. V  mobilní aplikaci nakonec potvrdila i bankovní transakci, kterou již však nebyla schopna přesně specifikovat. Později zjistila, že jí z účtu odešlo několik plateb v celkové výši téměř 30 000 korun.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a podvodu. V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení bude pachatel potrestán odnětím svobody na tři léta až osm let.

Petra Vaňharová, tisková mluvčí


Petra Vaňharová, tisková mluvčí, kategorie: Zpravodajství, týden: 30, ročník: 33, rok: 2023

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
5 Inzerce
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.