Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 03.12.2023 15:43, jste 19841333. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Výzva ministru dopravy a policejnímu prezidentovi

Vážení pánové, celá naše republika mohla vidět, jaký příklad dává hlava státu občanům, právě v době, kdy nám byl předložen nový zákon o silničním provozu.

Celým zákonem se vleče, pokuty budou vyšší, počet bodů bude přísnější, na řidiče bude vyvíjen vyšší tlak, proti porušování zákona. Asi je většina občanů pro zvýšení kontrol a případné postihy přestupků, kde hrozí nehody. Poslední, kdo měl zákon v rukách, byl prezident. Zákon po jeho podpisu a zařazení do sbírky je platný. Ze zákona jsou všichni řidiči povinni paragrafy dodržovat a přijmout stanovené sankce i důsledky.

Jaké překvapení, v TV zprávách reportáž, prezident Pavel sedá na motorku, v kraťasech, bez helmy, nevšiml jsem si, jestli měl brýle, ve které kapse měl ŘP a doklady pro provoz na silnici také není jasné. Zajímavé bylo najetí na hlavní silnici. Odbočil doleva, při tom míjel protijedoucí vozidlo po své pravé ruce. Podle všeho najel na hlavní a nedal přednost. Měl počkat a po projetí vozidla se zařadit do prvého pruhu a pokračovat v jízdě. Na naše poměry dost závažných porušení pravidel během pár minut.

V pořádku nebyla ani reportáž, odbočení, jak bylo odvysíláno se tak podivně pohybovalo, že se situace nedala řádně popsat. Jen dodám, porušení byla prokazatelná, snad některé méně. U jiných přestupků by to hlídce bohatě stačilo pro uložení pokuty, za případné špatné najetí na hlavní snad i na zadržení ŘP.

Máme tu nové ustanovení zákona, když se k přestupku přiznám a omluvím se, bude vše v pořádku. Zapomenout přece může každý, jen dny po schválení přísnějšího zákona porušení tím, kdo o tom rozhoduje.

Na místě nebyla ani vyjádření různých, rádo by odborníků. Přestupky mají svou definici a jsou dány podmínky jejich trestání. K tomu se dalo jen mlčet a nechat vše na panu prezidentovi, zazněla i informace, že by se nějaká částka předala, někomu. Pokud ano, neříká se tomu náhodou úplatek? Sice s nějakými kličkami, ale správné to nebylo. Peníze z pokut mají putovat na patřičná místa.

Bude to znít divně, ale na divné události divné reakce. Nemohl by pan prezident vyhlásit amnestii na postihy za přestupky na nějakou dobu, s podmínkou, že se řidič omluví a přizná, že to byl omyl. Dobré, ne? A jedeme dál.

Bohumil Poulíček


Bohumil Poulíček, kategorie: Zpravodajství, týden: 30, ročník: 33, rok: 2023

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
5 Inzerce
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.