Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 28.05.2023 21:28, jste 18680482. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Prodávala bundu, přišla o více jak 100 000 korun

V úterý 16. května se na kriminalisty územního odboru Jeseník obrátila 31letá žena z Jesenicka s oznámením, že se stala obětí internetového podvodníka, který ji připravil o více jak sto tisíc korun.

Okres - Začátkem týdne zveřejnila na sociální síti inzerát, v rámci kterého nabízela k prodeji dámskou bunu za 500 korun. Ještě ten dne ji kontaktoval neznámá zájemkyně, která se jí nabídla, že zajistí přepravu bund. Současně jí sdělila, že peníze za prodávané zboží obdrží předem. Poté jí zaslala podvržený odkaz přepravní společnosti, na který důvěřivá žena klikla a v dalších krocích zadala přihlašovací údaje ke svému internetovému bankovnictví. Následně potvrdila autorizační kód z banky. Na druhý den ráno obdržela informaci od své banky o pohybech na účtu. Proto se přihlásila do bankovnictví a zjistila, že na jejím kontě bylo provedeno několik desítek neoprávněných transakcí, během kterých přišla o více jak 100 000 korun.

Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a neoprávněného zásahu do počítačového systému nebo nosiče informací. V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

Apelujeme na všechny, kteří prodávají zboží na inzertních či obdobných portálech, aby zpozornili vždy, když jim kupující pošle odkaz na přepravní společnost, která by měla kromě platby zajistit i přepravu zboží. Jedná se o podvržené odkazy, a proto do nich nezadávejte údaje ke své platební kartě nebo internetovému bankovnictví.

Petra Vaňharová, tisková mluvčí


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 20, ročník: 33, rok: 2023

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
3 Společenská kronika
4 Řádková inzerce
6 Předplatné
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.