Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 28.05.2023 22:29, jste 18680910. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Absolventská výstava výtvarného oboru I. a II. stupně.

Foto - Zatímco některé absolventské koncerty už proběhly a ostatní přijdou na řadu ještě do konce května, Absolventská výstava výtvarného oboru I. a II. stupně to stihla v jednom dni.

Absolventská výstava výtvarného oboru I. a II. stupně.

Jeseník - Ten den s velkým "D" pro absolventy výtvarného oboru byl 16. květen v galerii Vlastivědného muzea Jesenicka v Jeseníku. Sešlo se zde značné množství rodičů, prarodičů, spolužáků a kamarádů absolventů, kteří se všichni přišli potěšit s jejich vystavenými pracemi a také je, a nejen je, ale i paní učitelky ze ZUŠ Jeseník, pod jejíchž uměleckým vedením se dostali až k metě absolventa, podpořit v jejich dalším studiu a v práci i s novými žáky. Vždyť namalovaný obraz je oknem do duše malujícího a je jen dobře, že o tento obor vyučovaný na zdejší ZUŠ je stále zájem.

Ředitel VMJ Pavel Rušar všechny přivítal a vyjádřil svoji radost s rozvíjející se spolupráci s uměleckou školou a to nejen umožněním výstavy v prostorách muzea, ale i umožněním a dá se říci i využíváním žáků ZUŠ na většině akcích kulturními vystoupeními. S obdobným vyjádřením vystoupil i ředitel ZUŠ Jeseník Tomáš Uhlíř, který zdůraznil, že si této vzpomínané spolupráce velmi váží, váží si také přístupu rodičů absolventů, kteří jim pomáhali při studiu a věří tomu, že zájem o studium na umělecké škole ve všech oborech bude i do budoucna trvalý.

Poté již následoval vlastní akt, kdy paní učitelky představily své absolventy. Lenka Grygová představila Vendulu Dianovou a Annu Pavlíkovou, Iva Svobodová pak Marlene Hernandezovou, Anastazii Ingrovou, Annu Kofroňovou, Marietu Annu Pavlíčkovou, Dorotu Prokšenkovou, Kláru Slavíkovou, Václava Šantrůčka, Elišku Vašíčkovou, Annu Žaludovou, Adélu Baudisovou, Kláru Koukalovou, Terezu Ostrou, Karolínu Svobodovou a Adama Žáka. Každý absolvent měl vedle svých vystavených absolventských prací umístěn krátký, ale výstižný životopis s uvedením zálib, koníčků a u některých i plánů do budoucna.

Celý průběh slavnostní vernisáže výstavy doprovázelo vystoupení kytarového tria paní učitelky Barbory Uhlířové.

Závěrem pak ředitel ZUŠ Jeseník se zástupkyni Spolku přátel umění předal každému absolventu kytičku s katalogem výstavy.

Ředitel ZUŠ Tomáš Uhlíř zahájil výstavu. FOTO(JL)


JL, kategorie: Kultura, týden: 20, ročník: 33, rok: 2023

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
3 Společenská kronika
4 Řádková inzerce
6 Předplatné
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.