Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 28.05.2023 22:18, jste 18680910. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Souhrn 19. kola okresního přeboru

Tabulka - Ve šlágru kola uhájila Bělá p. P. druhé místo. Zápas byl vyrovnanější, než napovídá výsledek. Supíkovice nestačily ani na Kameník. Javorník deklasoval Velkou Kraš. Lipová zvítězila po divoké přestřelce ve Vidnavě. Kania si připsal hattrick. Nabitá Vápenná vyloupila Bernartice B, žulovský kanonýr Varga v jejím dresu nastřílel domácím šest gólů.

Souhrn 19. kola okresního přeboru

Okres - Víkendové kolo rozhodlo definitivně nejen o mistru okresu, ale s největší pravděpodobností i o obsazení druhého místa. Zatímco v případě v ročníku dosud neporaženého Javorníku nebylo asi o čem pochybovat, souboj druhé Bělé s třetí Starou Červenou Vodou měl odpovědět na otázku, zda celek z pod Pradědu uhájí druhé místo nebo se Sokolu podaří dostat jej případným vítězstvím pod tlak, v němž Bělá třeba v závěrečných kolech klopýtne. Nestalo se a pozápasový sedmibodový náskok Bělé na rivala ve chvíli, kdy oběma celkům zbývá odehrát poslední tři zápasy je z 99,9 % už jednoznačný. Navíc Sokol se bude muset spíš soustředit na uhájení třetí příčky.

"K zápasu jsme přistoupili zodpovědně, a protože nás do konce ročníku čekají nevyzpytatelní soupeři, chtěli jsme zvítězit a dohrát sezónu v poklidu," říká k zápasu domácí lodivod Ivo Netopil a pokračuje: "Naše záměry se povedlo naplnit, i když to nebylo zdaleka tak jednoduché, jak napovídá výsledek. Stará Červená Voda nehrála zle a řadu jejích šancí pochytal brankář Marek Lejsal, který nás dnes opravdu podržel." Bělá šla do vedení už ve 4. minutě, když se po dvouzápasové pauze způsobené svatbou prosadil kanonýr Jakub Burkuš. O deset minut později se postaral další zásah, přestože sudí Adámek připsal oba góly Hapalovi. Hosté poté trefili tyč. Když ve 30. minutě zvýšil Reinolt na 3:0, zdálo se rozhodnuto, ovšem Stará Červená Voda využila hrubku domácí obrany a do přestávky snížila na 3:1. Pěkný útočný fotbal s řadou šancí pokračoval i po přestávce. Dravější a přesnější však byli domácí, kteří po bombě Kocúra a šikovném zakončení Krejčího zvítězili 5:1.

Sokol bude muset uhájit třetí místo před Lipovou-lázně, která je po divoké přestřelce ve Vidnavě (a vítězství 6:5) o dva body zpět, ale má zápas k dobru. Pokud v příštím kole porazí Lipová doma Bělou, rozhodne o bronzu zřejmě vzájemný zápas Lipové se Starou Červenou Vodou 10. června. Mistr okresu z Javorníku deklasoval doma Velkou Kraš a nadělil jí tucet gólů. Domácí si s chutí zastříleli a na hattrick dosáhl T. Doležel. Jiskra v oslabené sestavě nestíhala a ve druhém poločase zcela zkolabovala. Vyšeptalý "černý kůň" ze Supíkovic tentokrát padl v Černé Vodě, která po vítězství 2:1 poskočila do středu tabulky.

V posledním zápase kola hostily Bernartice B Vápennou, a zatímco za domácí nikdo ze základu A týmu tentokrát nenastoupil, přijeli hosté v plné síle, včetně opor nastupujících za Žulovou. Od prvních minut tak byla převaha na kopačkách hostí, kteří využívali střeleckého potenciálu Vargy, jenž v zápase, který skončil vítězstvím Vápenné 8:3, nastřílel do sítě Bernartic šest branek!

Tabulky komplet (klikni)


pm, kategorie: Sport, týden: 20, ročník: 33, rok: 2023

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
3 Společenská kronika
4 Řádková inzerce
6 Předplatné
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.