Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je sobota 26.11.2022 20:03, jste 17509101. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Představujeme nového starostu Radomíra Neugebauera

Volební klání do obecních zastupitelstev je již za námi. Za námi je také již většina ustavujících zasedání zastupitelů obcí s volbou předsedů jednotlivých komisí, kromě hl. města Prahy, jež je nám obyčejným venkovanům zářným příkladem jak to dělat, aby to nešlo.

Bělá pod Pradědem – Také v Bělé pod Pradědem nastala změna. Změna je život a ten musí jít dál. Tradiční fráze z francouzské a anglické historie v souvislosti se jmenováním nového panovníka „Král je mrtev, ať žije král“ nejlépe vystihuje nutnost plynulé adaptace nového na předešlé. Nový starosta v Bělé pod Pradědem Radomír Neugebauer převzal „žezlo“ od zkušeného a velmi oblíbeného starosty Miroslava Kružíka. Nebude to mít jednoduché, a proto jsme se na něj obrátili s žádostí o rozhovor. JT Odkud pocházíte? Narodil jsem se v Jeseníku. Od narození jsem s rodiči žil v Bělé pod Pradědem, kde jsem vyrůstal a absolvoval základní školní docházku. Později jsem navštěvoval Gymnázium Jeseník a naposledy pak Ostravskou univerzitu, kde jsem získal vysokoškolský titul. Jaký byl tvůj profesní život po ukončení studií? RN:Mně stejně jako řadu mých dalších vrstevníků ještě zastihla základní vojenská služba, v mém případě v délce jeden rok. Následně jsem zůstal u ozbrojených složek a začal jsem pracovat u Policie ČR. Poslední mé zařazení bylo u kriminální policie zde v Jeseníku, kde jsem působil řadu let. V posledních letech jsem byl zastupitelem obce, členem rady a místostarostou v naší obci. JT Jaké jsou tvé osobní zájmy sport, turistika, vysokohorská turistika, kultura apod.? RN:Mým velkým koníčkem jsou hory, na kterých trávím spoustu času. S nimi jsou kromě turistiky spojeny i další mé aktivity, zejména horské běhy, účastním se ještě stále řady závodů. V zimě to jsou pak aktivity spojené se sněhem, tedy sjezdové lyžování, skialpy, běžky. Máme tady naše krásné hory, tak je potřeba to využít. Samozřejmě to vše je potřeba spojit také s odpočinkem, zajít za kulturou, užít si příjemnou dovolenou. JT Zvolením starosty jsi převzal velikou roli. Uvědomuješ si, že budeš pod neustálým dohledem okolí? Jak se s tím budeš umět vyrovnat? Každá pracovní pozice má svá pro i proti, s tím je spojena zodpovědnost. Role starosty nebo i místostarosty je specifická v délce trvání, po čtyřech letech se může leccos změnit a po celou tu dobu se člověk učí. Je to o naslouchání druhých a mnohdy o hledání kompromisů. JT Zaměříš se více na týmovou spolupráci, nebo jsi spíše solitérní typ? Já sám si nedovedu představit, že by nefungovala týmová práce. Vždy je důležité slyšet názory druhých, následně s tím pracovat a najít společné řešení věci. JT Jaké máš hlavní cíle pro rozvoj obce v nejbližším období a co bys rád dokázal v horizontu delším? Myslím, že spousta věcí je v naší krásné obci správně nastavených. Určitě je důležité, aby zde zdejší lidé rádi žili, aby na to své místečko, kde tráví většinu svého života, byli hrdí. No a ti, kteří sem zavítají na krátký čas, aby na ten čas rádi vzpomínali a aby se sem s příjemným pocitem vraceli. JT přeje nejen tobě, ale i celé obci aby nadále vzkvétala a neopustila trend nejpěknější obce v širokém okolí. (JL)


JL, kategorie: Zpravodajství, číslo: 46, ročník: 32, rok: 2022, zobrazení: 9

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 32, Číslo: 46
Představujeme nového starostu Radomíra Neugebauera - 9x
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Den dětí v Javorníku proběhl tentokrát ve sportovním stylu - 6109x
Jeseničtí karatisté se na mistrovství Evropy neztratili - 5373x
Běh pro válečné veterány - 5325x
Úctyhodný věk a dobrý skutek - 5031x
Trochu jiná škola - 4926x
Nejčtenější články
Prohraným soudem to zdaleka nekončí - 8309x
Poklona hardrockovým legendám v Plíživé Kontře - 6700x
STATISTIKA, KTERÁ NEPOTĚŠÍ - 5728x
"Chtěl bych se dožít toho, že ve Strakovce bude sedět česká vláda, která bude myslet na české lidi," řekl v Klubu Plíživá Kontra Ivan Vyskočil - 4098x
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.