Argumentační fauly
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 01.08.2021 03:13, jste 14227079. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Argumentační fauly
Miroslav Chovanec,

V JT č.42/2019 jsme psali o návrhu Martina Škody (Jeseník srdcem) zefektivnit práci městských zastupitelů Jeseníku. Ten spočíval v častějších zasedáních zastupitelů s méně body na programu. Byl by tak čas na jejich řádné a aktuální projednání a prodiskutování. Navrhoval také, aby se posunul začátek zasedání na 17. hodinu. V současnosti je začátek jednání v 15. hodin, kdy je většina občanů města včetně zastupitelů v práci.


Argumentační fauly

Starostka města Jeseník Zdeňka Blišťanová se k návrhu zastupitele ze své volební strany vrátila na posledním zasedání zastupitelstva 12. prosince 2019. Nečekaným způsobem. V čase 18:22 se starostka v bodě č.26 „ Termíny zastupitelstva města v 1. polovině roku 2020“ vyjádřila k návrhu Martina Škody takto: „… Zasedání jsou co dva měsíce, což si myslím, že vyhovuje těm potřebám města. Kdyby to bylo v kratších časových obdobích, tak by docházelo k tomu, že administrativně by to bylo náročné a také práci by asi nebylo možno odvádět, protože mezi tím jsou rady, zastupitelstva…“ K posunutí začátku zasedání řekla: „ I ten začátek na 15 hodin jsme nakonec nechali stejný, protože vidíme dnes, ještě nemáme konec a už máme půl sedmé...“ Nikdo z přítomných ji na tento argumentační faul neřekl, že v té době po cca 3,5 hodinách už projednali 36 bodů a podbodů. Kdyby těch bodů byla třetina a začalo by se v 17. hodin, byly by na tom zastupitelé stejně a nemuseli by se cítit jako uštvaná hlasovací mašina bez názoru.


Pro připomenutí, stavy úředníků na městském úřadě Jeseníku, v rozporu s předvolebními sliby, utěšeně narůstají. Stejně jako se za velké peníze pořizují nové počítače a technika, která by měla práci zjednodušovat a zefektivnit. Samozřejmě to neplatí na úřadě, kde jsou počítače v 21. století stále používány jako velmi drahé psací stroje.
Blišťanová, která disponuje největší politickou silou v historii, konečně naplno řekla občanům, že pohodlí úředníků je svaté. Proč šla do politiky? Udělat pořádek a přinést přidanou hodnotu při službě veřejnosti nebo si budovat politickou kariéru v TOP 09? Vypadá to, že to druhé. Zařadí se tím do stejné kategorie jako někteří její předchůdci v čele s Jiřím Krátkým. Takže se po volbách vlastně nic moc nezměnilo.


Miroslav Chovanec, 20.1.2020 10:38, zobrazení: 17623

Diskuze nad článkem:


Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 31, Číslo: 29
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Socha Rudoarmějce se stěhuje do České Vsi - 6x
Na jesenickém náměstí září Hvězda - 5x
Voda podraží o šest korun - 5x
Diskriminace už začala - 4x
Testovací místo na Covid-19 za Jesenkou - 4x
Nejčtenější články
Kdy dostanou šanci nadané děti? - 13539x
MÁ SMYSL VOZIT OPILCE DO OLOMOUCE? - 11763x
Vzpomínáte? I. - 10991x
VZPOMÍNÁTE? III. - 9967x
Povolební povídání - 9507x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)