V JESENÍKU JE NEJDRAŽŠÍ PARKOVNÉ NA SEVER OD OLOMOUCE
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pondělí 29.05.2023 21:56, jste 18687329. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

V JESENÍKU JE NEJDRAŽŠÍ PARKOVNÉ NA SEVER OD OLOMOUCE

Oslavné články o nových parkomatech zamlčují zdražení. Hodina stání v Jeseníku vychází nejdráž ze všech měst v kraji severně od Olomouce.


V JESENÍKU JE NEJDRAŽŠÍ PARKOVNÉ NA SEVER OD OLOMOUCE

Jeseník - Od 14. září 2020 je v Jeseníku provozován nový parkovací systém se sedmi novými parkomaty. Pro řidiče to znamená rozšíření možností úhrady parkovného. A také zdražení 100%! To už však oslavné články nezmiňují. Stejně jako to, že se musí platit na nových lokalitách.
Starostka Zdeňka Blišťanová k tomu řekla: „Parkomaty nejsou primárně určeny k tomu, že město chce vybírat peníze, ale k regulaci dopravy. Místa, kde jsou parkomaty umístěné, jsou veřejností hojně navštěvovaná, takže regulace tu musí být.“ Asi proto byl nově umístěn druhý parkomat před polikliniku, kde je potřeba “regulovat dopravu” nejvíce. Jste nemocný a chcete zaparkovat, tak plaťte. Původně zde byl jen jeden na zhruba polovinu parkovacích míst, nyní jsou zde dva.
Největší změna údajně spočívá v tom, že se do parkovacích automatů zadává registrační značka vozidla. Díky tomu už lidé nemusí chodit s lístkem zpátky do auta, stačí mít lístek u sebe. Zaplatit parkovné lze pomocí mincí, platební karty či mobilní aplikace. Prostřednictvím aplikace také můžete na dálku délku parkování prodloužit. To se při čekání u lékaře může hodit. O zdražení parkovného ani písmeno.
Parkovací zóny a doba zpoplatnění (ve svátek se parkovné neplatí):
Masarykovo náměstí: Po - Pá 8:00-18:00 a So 8:00-12:00
ul. Lipovská: Po - Pá 8:00-18:00
ul. Dukelská: Po - Pá 8:00-14:00
ul. K. Čapka: Po, St 8:00-17:00 a Út, Čt, Pá 8:00-14:00
nám. Svobody: Po 8:00-18:00
Ceník parkovného v Jeseníku: půl hodiny parkování: 10,- Kč (minimální doba), původně 5 Kč
hodina parkování: 20,- Kč, původně 10 Kč.
Na Masarykově náměstí druhá a každá následující hodina parkování: 40,- Kč
Srovnejme si to s ostatními velkými městy na sever od Olomouce (údaje z prosince 2020) . V Šumperku je placené parkování zavedeno plošně na jedenácti ulicích a náměstích, stejný počet komunikací je zpoplatněn částečně. V některých lokalitách v historickém centru města se za hodinu stání platí 15 Kč, v ostatních 10 Kč.
V Zábřehu na zpoplatněných plochách půlhodina parkování vyjde na 5 Kč, hodina na 10 Kč, celodenní stání na 30 Kč, v sobotu a neděli je parkování zdarma. V Mohelnici hodina stání vyjde na 5 Kč, dvě hodiny 20 Kč více hodin na 50 Kč. V sobotu, neděli a ve státem uznaný svátek je parkování zdarma. Na autobusovém nádraží se platí za den 20 Kč.
Z uvedeného vyplývá, že v Jeseníku je parkovné nejdražší na sever od Olomouce! Vedení jesenické radnice patrně považuje kupní sílu obyvatel Jesenicka za jednu z nejvyšších v kraji. Proklamovaná pravda a láska Jeseník srdcem/TOP 09 se umí pěkně prodaražit.


Miroslav Chovanec, 25.1.2021 11:39, zobrazení: 16656

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
3 Společenská kronika
4 Řádková inzerce
6 Předplatné
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.