Vedení města Jeseník a celá vládní koalice ukázala, že názory občanů je nezajímají
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 24.05.2022 16:47, jste 16381094. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Vedení města Jeseník a celá vládní koalice ukázala, že názory občanů je nezajímají
(ma),

Po přítomných občanech hystericky pokřikující starostka města Jeseník Zdeňka Blišťanová, výhrůžky odebrání slova a neznalost jednacího řádu. A k tomu neuvěřitelné chování prvního místostarosty Tomáše Vlazla, který po celou dobu konání urážel všechny, kdo nebyli z jeho sluníčkářské volební strany TOP 09/Jeseník srdcem a měli tu drzost říci svůj názor nebo něco navrhnout! Takový byl obrázek 9. zasedání městského zastupitelstva v Jeseníku ve čtvrtek 14. května 2020.


Vedení města Jeseník a celá vládní koalice ukázala, že názory občanů je nezajímají

Jeseník – zasedání se konalo ve velkém sále IPOSu a pprvé v historii byli přítomni i příslušníci městské policie, kteří dohlíželi na desinfekci rukou a možná i na velmi početnou veřejnost. Důvodem zájmu občanů bylo projednávání předposledního bodu č.15 – Projekt 5G pro 5 měst v Jeseníku, do kterého město přihlásil místostarosta Tomáš Vlazlo v listopadu 2019 bez toho, aby se zeptal zastupitelstva či občanů. Zdůvodnění, že byl tento bod zařazen až na konec jednání, tedy aby se jej mohli účastnit lidé po práci, neprošel a na návrh Petra Procházky (ODS) nakonec byl přeložen na začátek. Jeho projednávání trvalo téměř 140 minut. Řídící schůze starostka Blišťanová dlouhé desítky minut záměrně nedávala slovo veřejnosti. Opět až na zásah Petra Procházky se uvolila přítomnou veřejnost zapojit. Vystoupilo celkem 8 občanů, někteří s připravenými projevy, aby využili 3 minutový přidělený čas, někteří hovořili spatra. Takto organizovaná diskuse občanů se ještě nikdy v historii zastupitelstev neudála! Vyvrcholením bylo usnesení, které mělo zavázat městskou radu k vypsání referenda o zavádění síti 5G v Jeseníku, protože se nikdo občanů neptal. Následnou hysterickou reakci starostky a místostarosty podtrhl David Raif (Pro Jeseník), který lživě tvrdil, že městské zastupitelstvo nemůže vypsat místní referendum a se že sítěmi 5G nemůžeme nic dělat! Vystupování starostky v té chvíli připomínalo její učitelská léta a k občanům se chovala jak k žáčkům prvního stupně základní školy. Evidentně si neuvědomovala, že jedná s plnoprávnými svobodnými občany, kteří se jí skládají na její nemalý plat, aby hájila jejich zájmy. Výsledek hlasování najdete na jiném místě tohoto vydání.
K celému jednání zastupitelstva se budeme podrobně vracet i v dalších vydáních JT pro jeho neuvěřitelný průběh, který nelze ve zkratce popsat. Celý zvukový záznam je na www.jesenik.org.


(ma), 31.5.2020 11:13, zobrazení: 23803

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 32, Číslo: 20
Běh pro válečné veterány - 104x
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Běh pro válečné veterány - 104x
Připomenutí - 5x
ZEMŘEL VELKÝ IDEALISTA - 5x
VZPOMÍNÁME - 4x
Představujeme novou tvář jesenické kultury - 4x
Nejčtenější články
Výše finanční ztráty technických služeb může být o třetinu vyšší! - 10273x
Na nesmyslné soudy peníze jsou, ale na likvidaci odpadu ne? - 9692x
Policie prošetřuje podnět na praktiky vedení města Jeseník - 8724x
TUNEL NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH - 7786x
Technické služby se soudí dále - 6712x
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.