Jeseník chce stavět plavecký bazén?
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je středa 24.07.2024 22:32, jste 21077274. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Jeseník chce stavět plavecký bazén?

Předvolební hrátky nebo jen házení klacků pod nohy? Podobná vyjádření starostky Jeseníku Zdeňky Blišťanové shánění peněz na přestavbu jediného krytého bazénu na Jesenicku rozhodně nepomohou.


Jeseník chce stavět plavecký bazén?

Okres - Poslední květnový den se uzavřely brány krytého plaveckého bazénu v České Vsi, a pokud vše půjde podle plánu, otevřou se za čtyři měsíce. V jesenickém měsíčníku Naše město se v rubrice "Ptejte se starostky" objevil dotaz, jak se vyvíjí situace kolem plánované rekonstrukce bazénu v České Vsi a zda, když Česká Ves nesežene peníze, nepostaví bazén Jeseník. Na to starostka Blišťanová odpověděla, že Jeseník se o stav bazénu a jeho rekonstrukci "zajímá" a několikrát deklaroval ochotu rekonstrukci výrazně finančně podpořit. Protože však Česká Ves zatím žádné finanční prostředky na rekonstrukci bazénu nezískala a je otázkou, zda je toho vůbec schopna, musí se jesenická radnice zabývat variantou, že Česká Ves krytý bazén zrekonstruovat nezvládne (a stavět se bude v Jeseníku). To je docela šokující prohlášení, i když v souvislosti s relativně nedávným rozhovorem starostky pro TV Morava, ničím překvapivým. Tam se sice vyjádřila podobně, ale mohla se vymluvit na to, že reportáž byla účelově sestříhána. V Našem městě, které je hlásnou troubou jesenické radnice, si to nikdo rozhodně nedovolil.
Jak si onu bezbřehou ochotu podpory bazénu v České Vsi starostka představuje, dobře dokumentuje malý příklad. Při celoročním provozu by Česká Ves musela krýt náklady na provoz ve výši cca 9 miliónů korun. Jeseník slíbil, že pomůže jedním milionem, neboť značná část návštěvníků (vyjma školní výuky) pochází z největšího města regionu. Poslal však zatím necelou polovinu s tím, že zbytek pošle až na podzim.
V Jeseníku se v posledních 25 letech o výstavbě bazénu mluvilo již několikrát, radnice dokonce vyházela za různé projekty více než dvě desítky miliónů korun oknem. Do stadia vydání stavebního povolení však dotáhla realizaci "nového" bazénu až Česká Ves a za své peníze. Že v době, kdy jsou finanční prostředky v republice jen na stíhačky, tanky nebo integraci uprchlíků, má českoveská radnice problém tak náročnou investici zajistit, není překvapením. Nezvládl by to ani Jeseník, a nezvládl by to ani Olomoucký kraj. Pokud nedojde ke změně kritérií v přidělování dotací na Národní sportovní agentuře nebo nepomůže nějaké ministerstvo, budou za deset let umět na Jesenicku plavat jen ryby. Navíc podobná prohlášení starostky Jeseníku a předsedkyně SMOJ úsilí České Vsi rozhodně nepřidají. Místo aby se Zdeňka Blišťanová plnou vahou své funkce zasadila o zajištění finančních prostředků pro rekonstrukci bazénu v České Vsi, opět rozvíjí vize o bazénu v Jeseníku. A to potenciální sponzory do České Vsi rozhodně nepřivede.


Pavel Macháček, 7.6.2023 12:57, zobrazení: 16133

Diskuze nad článkem:


Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.