Dvě události
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 21.09.2023 20:20, jste 19454737. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Dvě události

V měsíci březnu došlo ke důležitým událostem.


Dvě události

Ve středu 15. března jsme v Klubu Plíživá Kontra už popáté přivítali skvělého glosátora, pravicového sociologa a autora bestselleru Prolomení hradeb Petra Hampla. Jeho přednáška o civilizační změně rozhodně stojí za pozornost. Bohužel jsme byli nuceni improvizovat a zvuk není v té nejvyšší kvalitě. V současnosti pracujeme I na tom, jak sestříhat 1,5 hod do rozumného formátu a výsledek byste měli v řádu dní najít na našem webu.
Druhou událostí bylo podivné výjezdní zasedání vlády ČR v Jeseníku. Na poslední chvíli (cca 2 hodiny předem) se organizátorům podařilo improvizovaně svolat skupinu asi dvaceti lidí, kteří chtěli premiéru Petru Fialovi říci svůj názor na jeho současné vládnutí. Ten ovšem zájem neměl. Stejně jako Česká televize. Výstupem vládního “jednání” byli obecné kecy o ničem, ale ještě se k nim vrátíme.
Pro smutné zasmání: Redaktor ČT Ostrava Jan Pirkl uvedl na FB Jesenického týdeníku: “Jen abyste měl přesnější informace. ČT o protestu před jesenickou radnicí informovala v živém vstupu (kterých jsme měli z Jeseníku hned několik) hned po asi 5 minutovém rozhovoru se zástupci odborářů, kteří protestovali v Praze. Na našich záběrech premiér s demonstranty v Jeseníku hovoří a neutíká před nimi.” Po shlédnutí “živých vstupů” jsem mu napsal: “Vaše natočená ”diskuse" s demonstranty vypadala následovně - po rychlém úprku z radnice, před kterou demonstrovalo asi 20 lidí s transparenty, pokračoval premiér spěšně k poště, kde ho po asi 300 m dohnali dva z těch demonstrantů. Ty jste skutečně natočili a odvysílali pár sekund, ovšem bez zvuku. Skvělá práce. Před radnicí demonstranty, resp. hlavního organizátora vyzpovídala jen TV Prima, nikoliv ČT. Na premiéra se čekalo dlouho, měli jste na to dost času. Nedělejte z lidí hlupáky." Na to už ovšem redaktor ČT nereagoval, ale to asi nikoho nepřekvapuje.


Miroslav Chovanec, 19.4.2023 10:04, zobrazení: 5370

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.