Další morální selhání starostky Blišťanové
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 05.12.2021 02:01, jste 15536879. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Další morální selhání starostky Blišťanové
Miroslav Chovanec,

Starostka Zdeňka Blišťanová využila nedostatkovou vakcínu určenou přednostně pro zdravotníky a seniory.


 Další morální selhání starostky Blišťanové

Jeseník - 20. ledna 2021 se zastupitel Petr Procházka (ODS) v emailu starostce Zdeňce Blišťanové zeptal, zda se v uplynulých dnech či týdnech nechala přednostně očkovat na covid-19. Starostka nereagovala, ale jen náhodou se oba potkali následující den na Masarykově náměstí. Procházka o tomto setkání informoval všechny zastupitele: "...Shodou okolností jsme se však během dnešního dopoledne potkali na náměstí. V podstatě potvrdila fakt, že se nechala přednostně očkovat s tím, že k tomu byly blíže nevysvětlené důvody. Mimo jiné se mě ptala, jestli je to "odveta za roušky". Celou záležitost bych považoval jen za mimořádně trapnou, kdyby nešlo o využití byť jediné vakcíny, která mohla pomoci jednomu seniorovi, případně zdravotnickému personálu, který se stará o jiné. Zcela jistě uslyšíme nějaké důvody - výmluvy, proč veřejná osoba č.1 v Jeseníku dostala přednost před dalšími jesenickými občany a "musela se nechat očkovat". Co je na tom také smutné je fakt, že na můj přímý dotaz nereagovala přímo a zkusila "pštrosí taktiku". Nejsem tu od toho, abych soudil, ale o závažnosti tohoto selhání svědčí i dotaz paní starostky, jestli budu navrhovat její odvolání."

Už odpoledne se na facebooku Jeseník srdcem/ TOP 09/ Piráti objevilo její vysvětlení pro spolustraníky. Na oficiálních informačních kanálech města Jeseník se žádná informace o jejím předbíhání při očkování neobjevila. "Na konci loňského roku jsem byla oslovena, zda bych se nechala očkovat a toto mohlo být následně využito pro propagaci očkování. Tak, jako se nechal očkovat pan premiér na sklonku minulého roku. Cílem by bylo ukázat spoluobčanům, že je vakcína neškodná a nemají se čeho bát. S tím jsem samozřejmě souhlasila a 1. ledna (pozn. redakce - státní svátek) jsem se dostavila na výzvu k očkování. Myslím si, že očkování nám pomůže vrátit se k normálnímu životu, který nám všem tolik chybí. Své rozhodnutí jsem učinila před tím, než vláda zveřejnila registr očkovaných, pravidla pro očkování a očkovací strategii. Nebrala jsem to jako protekci, ale jednala jsem pouze dle pokynů lékaře, který mě k očkování vyzval. Nešlo tedy o mou snahu domoci se přednostně očkování, ale o pomoc s propagací očkování. Nakonec se ale strategie pro očkování změnila (několik dní po tom, co jsem ho absolvovala). O tom, že jsem na očkování byla, jsem informovala spoustu lidí ve svém okolí, protože jsem neměla co skrývat. Mrzí mě, jak to celé dopadlo, protože na začátku byl dobrý úmysl. Myslím, že dnes, více než kdy dřív, potřebujeme táhnout za jeden provaz a společně překonat současnou těžkou situaci." napsala starostka.
Na základě tohoto vágního vyjádření jsme 22. ledna dopoledne poslali paní starostce pět otázek, na které do uzávěrky tohoto vydání neodpověděla.
- Kdo Vám toto "propagační" očkování nabídl?
- Kdy Vám to nabídl?
- Jaký, případně od koho k tomu měl mandát?
- Jak jste informovala veřejnost, že jste propagátor vakcinace na Jesenicku?
- Budete z toho vyvozovat osobní odpovědnost?

Žádná propagační akce nebyla v plánu a ani se nekonala. Potvrdil to vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Jiří Kovalčík, který do médií řekl: "Žádná propagace zaštítěná paní starostkou ze strany města neproběhla."
Poté, co se vše provalilo, vzedmula se vlna kritiky, nejen na sociálních sítích. A tak 23. ledna přišla starostka Blišťanová s dalšími informacemi. Občany města opět vynechala, protože je zveřejnila na facebooku Jeseník srdcem / TOP 09/ Piráti: "Na očkování jsem byla pozvána MUDr. Robertem Procházkou z očkovacího centra v Jeseníku za účelem propagace v časopise "Naše město". Očkování proběhlo 1. 1. 2021 a byla u toho pořízena fotografie, kterou jste viděli u předchozího příspěvku. O pár dní později došlo ke změně očkovací strategie a já jsem byla 5. 1. 2021 panem doktorem Procházkou požádána, abychom s propagací zatím počkali. Proto byla ona fotografie zveřejněna až nyní, abych mohla situaci objasnit...".
Všechno na sebe vzal MUDr. Robert Procházka, který má v jesenické nemocnici očkování na starosti. Ale i jeho vysvětlení nebylo ve shodě s tím, co do médií napovídala starostka (podrobněji v příštím vydání). Starostka tak doplatila na svou až chorobnou touhu neustále se zviditelňovat. Přičemž její "učitelská vláda" pro město a jeho občany, kromě zdražování, zatím moc nepřinesla. Naopak.


Miroslav Chovanec, 3.2.2021 11:05, zobrazení: 9447

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 31, Číslo: 47
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
VZPOMÍNÁME - 7x
Oběť silného větru - 6x
Policejní deník - 6x
Socha Rudoarmějce se stěhuje do České Vsi - 6x
Výsměch - 5x
Nejčtenější články
V JESENÍKU JE NEJDRAŽŠÍ PARKOVNÉ NA SEVER OD OLOMOUCE - 10979x
JESENÍK ODMÍTL DOTOVAT SOUKROMÉ PODNIKÁNÍ - 10902x
CHCE VEDENÍ MĚSTA JESENÍK ZLIKVIDOVAT TURISTICKÝ RUCH? - 10582x
Za žalobce chodí jen advokát - 9963x
Další morální selhání starostky Blišťanové - 9447x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)