Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 01.06.2023 20:56, jste 18709235. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Výjezdní zasedání vlády ČR v Jeseníku

Příležitost pro obyvatele pohraničního regionu nebo jen laciné gesto? Mají se obyvatelé Jesenicka těšit na nové pracovní příležitosti, kvalitnější nemocnici nebo nový bazén? Dostanou komunální představitelé možnost přednést své požadavky?

Okres - Předseda vlády Petr Fiala v pátek prohlásil, že 29. března 2023 proběhne výjezdní zasedání vlády v Jeseníku. Po loňském setkání osmnáctičlenného kabinetu na zámku Štiřín u Prahy by se tentokrát pětikoaliční vláda měla vydat na Jesenicko. "Společně s kolegy z vlády strávíme v regionu celý den a budeme řešit, jak zlepšit místní klíčovou dopravní infrastrukturu, jak pomoci v rozvoji cestovního ruchu a dalších oblastí, které jsou pro region důležité," prozradil deníku Blesk premiér Petr Fiala s tím, že po schůzi kabinetu proběhne také jednání s radami Olomouckého a Moravskoslezského kraje a starostkami a starosty okolních obcí.

Jak uvádí deník Blesk, je na stole také otázka, jestli se všichni z Prahy přesunou do Olomouckého kraje společně. Podle mluvčího vlády Václava Smolky však není žádná společná cesta vlakem v plánu. Každý ministr má totiž před zasedáním vlády naplánovaný vlastní program v regionu. To určitě není na škodu, nijak to však nevylučuje možnost, že kdyby premiér a ministři přijeli třeba i jednotlivě hromadnou dopravou, mělo by to zcela jinou váhu a při jízdě by lépe poznali klíčovou dopravní infrastrukturu, o jejíž zlepšení jim tolik jde. Na oběd mezi náročnými jednáními by mohli zaskočit třeba do jídelny Praděd a večer by je starostka Jeseníku mohla pozvat k relaxaci v bazénu v České Vsi. Jejich poznání regionu by pak bylo nesrovnatelně hlubší a utnulo by hlasy škarohlídů, že jde jen o divadlo spojené s ochutnávkou místních specialit a wellness procedur jesenických lázní, které ve výsledku zaplatí daňoví poplatníci.

Ale třeba opravdu na Jesenicko po výjezdním zasedání vlády přitečou milióny a u Vidnavy konečně vyroste nějaký závod, který nabídne lidem práci. Obce na Jesenicku nebudou muset řešit nedostatek lékařů a bazén v České Vsi přestane být skanzenem raného socialismu. Nechme se tedy překvapit! Ostatně Miloš Zeman byl na Jesenicku několikrát a kromě toho, že pochválil studentům střední gastronomické školy párky a tlačenku a ústně podpořil obnovení těžby zlata, žádný faktický přínos jeho cesty regionu nepřinesly. Před Petrem Fialou a jeho kabinetem je tak historická šance. Laťka zůstává hodně nízko a přeskočit ji by nemělo být složité.


pm, kategorie: Zpravodajství, týden: 11, ročník: 33, rok: 2023

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
3 Společenská kronika
4 Řádková inzerce
6 Předplatné
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.