Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je středa 11.12.2019 07:41, jste 8179925. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Zlaté dny letos zlaté po všech stránkách

Živé vysílání na Českém rozhlase Olomouc. Nejen koncerty, ale i Festival IQ Play a další atrakce.

Zlaté Hory - Zlaté dny ve Zlatých Horách mají více jak čtvrtstoletí dlouhou tradici a ne náhodou patří mezi nejvýznamnější kulturní akce na Jesenicku. Letos proběhy o posledním červencovém víkendu, a přestože šlo o 26. ročník, v jednom směru měly naprostou premiéru. Poprvé se totiž na nich vybíralo vstupné. „Vstupenku ve výši 100 Kč neplatila mládež do 18 let a senioři a nevybírali jsme ji ani od lidí, kteří se šli jen podívat do stánků a nemířili na hudební produkci,“ říká vedoucí MKZ Zlaté Hory Libor Šťastný a pokračuje: „Distribuce vstupenek probíhala ve třech stáncích (na dolním a horním konci náměstí a u pošty) a většina návštěvníků s novinkou neměla problém a chápala, že vybrané finanční prostředky budou využity k přípravě dalšího ročníku.“

Program Zlatých dnů byl už tradičně velmi pestrý a mezi největší taháky patřilo vystoupení populární slovenské skupiny No Name, kdy náměstí zaplnilo na 4000 posluchačů. Svůj žánr si ale našel každý, neboť na pódiu se střídal jazz, punk, folk i rock, a tak se velkému zájmu těšilo i vystoupení kapely Lokomotiva s Petrem Vondráčkem, skupiny Fleret, Honzy Křížka, The Rockset nebo revivalové kapely Kabát.

Kromě kulturního vyžití bylo zlatohorské náměstí zaplněno stánkaři, kteří nabízeli nepřebernou škálu zboží a občerstvení, a přítomen byl také Český rozhlas Olomouc, jenž v průběhu Zlatých dnů dělal živé vstupy do rádia. Organizátoři nezapomněli ani na mládež, jež se vedle nafukovacích atrakcí mohla „vyřádit“ i na Festivalu IQ Play probíhajícím po oba dny v prostorách kina, kde měla možnost si vyzkoušet hry a hračky edukativního charakteru, logické hry a stavebnice. Kvalita putovní výstavy se odrážela nejen ve tvářích dětí a rodičů, ale i pořadatelů, kteří slyšeli po celou dobu akce slova chvály a nadšení.

Děti zde byly opravdu dětmi, které v prostorách kina zapomínaly na čas, a když je jejich rodiče po několika hodinách chtěli dostat ven, neobešlo se to často bez srdceryvných scén a slz jako hrachy. Ovšem ani dospělí nezůstávali pozadu a zvláště pánové se „vraceli“ do dětských let. Malý příklad pro ilustraci – když jeden pán opouštěl festival místo po hodině, kterou slíbil manželce, až po pěti, tak na dotaz pořadatelky, co tomu bude říkat jeho drahá polovička, jen mávl rukou se slovy, že žena už je sice kdoví kde, ale on si to užil parádně.

Dokončení na straně 4

Zlaté dny letos zlaté po všech stránkách

Dokončení z titulní strany

Zlaté dny byly letos zlaté i z hlediska počasí a slunce na obloze jako by chtělo dokreslit celou úspěšnou akci.

„Vždy jsem se účastnil Zlatých dnů jako účastník a těšil se na skvělou hudbu a zábavu, teď však poprvé jsem měl možnost pohlédnout do organizačního zákulisí a zjistit, jak náročné je vůbec technicky, logisticky a zejména personálně takovou akci zajistit. Proto největší poděkování za bezproblémový průběh Zlatých dnů patří všem, kteří se na přípravě a realizaci městských slavností podíleli. Na závěr bych se chtěl zmínit ještě o jednom zajímavém fenoménu, který se Zlatými dny vznikl. V době jejich konání se totiž schází rodiny a přátelé, kteří jsou často rozptýleni po republice i ve světě. Mezi mládeží tak vznikají organizované skupiny, které se setkávají pouze na této akci. Příkladem je skupina „CREW U INFA“, která se sešla již po třetí. Je to parta mladých lidí, kteří se běžně nestýkají, neboť mají už různé zájmy, koníčky a přátelé, ale Zlaté dny jsou pro ně každoročním pojítkem,“ dodává Libor Šťastný.

(pm)


pm, kategorie: Zpravodajství, číslo: 31, ročník: 29, rok: 2019, zobrazení: 1158

Diskuze nad článkem:

Zpět 
Inzerce6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
Ročník: 29, Číslo: 49
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Na obchvat Javorníku dělníci pokládají mikrokoberec - 1680x
Zlaté dny letos zlaté po všech stránkách - 1158x
Bělá odpadává z boje o titul přeborníka okresu - 7x
JEDNU Z NEJPĚKNĚJŠÍCH POŠT MÁ JESENÍK - 4x
ŠKODA ZAHOZENÝCH ŠANCÍ - 4x
Nejčtenější články
Jeseník opustil Sdružení lázeňských míst ČR - 7585x
Kde je vůle … - 7521x
Hledá nová radnice problémy tam, kde nejsou, nebo se chystá další past na řidiče? - 7377x
AUTOR JE REDAKCI ZNÁM NEZNAMENÁ ANONYM - 7243x
JEŽÍŠKOVI VNUCI I V JESENÍKU - 7228x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)