Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 16.07.2024 14:20, jste 21032964. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Ticho po pěšině

Krátký článek, kde se píše, stovky obrněných vozidel stojí na bývalém vojenském prostoru na Libavé.

Je tam také uvedeno, že jde o zbraně asi dovezení z USA, nebo z nějakého překladiště, o kterém se nepíše. Do techniky bude muset nastoupit obsluha, k obrněncům patří i pěchota a zásobování. Do stovek strojů to nebudou desítky, snad ani stovky vojáků. Že o tom neslyšeli nebo nečetli někde na hranicích ze SRN, bych pochopil. Že jsme o tom neslyšeli my, neviděli reportáže z přejezdu na místo v našem kraji, je velmi, zopakuji, velmi podivné, ne-li dokonce podezřelé. Otázka by mohla směřovat na naši vládu, také na naše krajské politiky - to jste nám chtěli zatajit?

Informace v měsících, kdy se říká volební doba, je to velice poučné pro voliče. Ještě nedávno se psalo o prostoru, jak bude využíván, jak se tam vrátí život. Někdo se pochlubil, že jde o důkaz, že se snažíme upevnit mír. Pokud platí, mír ubráníme, i kdyby nezůstal kámen na kameni, tak se tomu dá věřit. V dané situaci něco není v pořádku. Nedá se vyloučit ani úvaha, že se válčí tam, kde jsou zbraně, je-li to na cizím území, může být válka zrůdný způsob obohacení.

Toto není nepodstatná informace! Naopak, poslouží to mnoha lidem jako informace, o čem se jedná bez nás občanů. Někdo to musel povolit. Přizná premiér, prezident, kdo to podepsal? Nebo to snad neprošlo schválením naši vlády? To by se pak dalo nazvat neoprávněným vniknutím na cizí území, s tímto pojmem již dokážeme pracovat.

Závěrem, pane hejtmane, račte nás občany, i vaše voliče informovat, co se děje na Libavé, co se tam plánuje a co vám dává právo o něčem takovém rozhodovat. Nebo vám to neoznámili? V každém případě to bude zaznívat na setkáních voličů, pro někoho to bude významný důvod i dát hlas jinému kandidátovi.

Bohumil Poulíček


Bohumil Poulíček, kategorie: Zpravodajství, týden: 09, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.