Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 16.07.2024 14:58, jste 21033151. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Nejdřív to zlikvidujeme, potom to dotujeme

Stovka obchůdků na vesnicích funguje díky krajské podpoře.Obyvatelé menších obcí se nemusí bát, že si nedojdou ve své domovině na nákup základních potravin. Olomoucký kraj v dotačním programu Obchůdek podpoří letos přes sto malých prodejen na venkově, které by jinak zavřely a lidem by se zhoršila životní úroveň.

Kraj - "O program Obchůdek je každoročně velký zájem. Letos dokonce takový, že jsme v březnu navýšili jeho podporu a dodatečně podpoříme další desítky prodejen. Chceme, aby byly na venkově dostupné základní služby pro všechny občany," uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Schválenou podporu má aktuálně 114 obchůdků. V dotačním balíku je celkem připraveno sedm miliónů a dvě stě tisíc korun, další tři milióny a osm set tisíc korun přidá do balíčku Ministerstvo průmyslu a obchodu. Celkem tak na podporu malých prodejen v Olomouckém kraji půjde jedenáct miliónů korun. Maximální výše dotace na jednoho žadatele je 100 tisíc korun.

"Nemůžeme dopustit, aby z venkova mizely malé prodejny s potravinami a například senioři pak za nákupy museli složitě dojíždět do větších měst. Dotační program je zaměřený na podporu maloobchodních prodejen v obcích maximálně do 1 000 obyvatel, kde má největší smysl," dodal Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast regionálního rozvoje.


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 09, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.