Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 16.07.2024 13:20, jste 21032804. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Cvičení AMOK Jeseník 2024

Policisté nacvičovali zákrok proti aktivnímu útočníkovi v budově Městského úřadu Jeseník.

Cvičení AMOK Jeseník 2024

Kraj - Ve čtvrtek 16. května 2024 proběhlo taktické cvičení Policie ČR "Jeseník 2024 - aktivní útočník", simulující ozbrojený útok v budově Městského úřadu Jeseník. Cvičení se účastnily nejen všechny složky Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje, ale také šedesát figurantů z řad zaměstnanců městského úřadu a strážníci Městské policie Jeseník. Řízení zásahu bylo plně v kompetenci Policie ČR.

Na základě námětu cvičení ve čtrnáct hodin vešli do budovy Městského úřadu Jeseník dva ozbrojení muži. Frustrovaní a v domnění, že jim všichni ubližují, začali střílet po všech osobách, které se v objektu nacházely. Těch bylo v budově šedesát. Operační důstojník po přijetí oznámení o události, ihned na místo vyslal policejní hlídky. Zároveň o události informoval operační střediska Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje a Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje.

První policejní hlídky, které dorazily na místo útoku, ihned zahájily zákrok vedoucí k eliminaci pachatelů. Zároveň byl zřízen řídící štáb a velící policejní důstojník koordinoval složky IZS na místě. Byl stanoven perimetr od místa útoku, do kterého byl zamezen přístup veřejnosti. Jakmile se zasahujícím policistům podařilo aktivní útočníky zneškodnit a měli situaci pod kontrolou, vpustili do budovy zdravotníky a hasiče. Započalo odstraňování následků útoku, ošetřování a evakuace zraněných osob a také poskytnutí psychologické podpory postiženým osobám. Na místo se dostavili kriminalisté, kteří provedli zajištění stop a ohledání místa činu. Taktické cvičení skončilo po šestnácté hodině.


Libor Hejtman, kategorie: Zpravodajství, týden: 09, ročník: 34, rok: 2024

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.